Podgląd pojedynczego posta
Stary 26.04.2022, 02:13   #24
dromader40
Banned
 
Data rejestracji: 27.10.2011
Posty: 102
dromader40 ma jeszcze możliwość poprawy <-1 - -10 pkt>
Tak, chyba masz rację, nie kupuję zresztą tych pamięci na zawsze i pchanie się w coś droższego nie ma sensu. Kiedyś pewnie zmienię całego kompa, mimo iż robię to bardzo rzadko. No może nie całego, bo obudowy raczej już nie wymienię.
Nie odpowiedziałeś jednak co z tym opóźnieniem. Czy zmiana pracy z CL9 na CL10 to zmiana istotna, widoczna?
Np. w porównaniu do różnicy między taktowaniem 1866MHz a 2400MHz tylko w drugą stronę?

Aha jeszcze co do zapełniania pamięci. Istotnym chyba parametrem jest tzw. "typ złącza", np. DIMM lub UDIMM. Kupując moją pamięć Crucial nie zwracałem na to uwagi. Typ złącza jest UDIMM wg. opisów z netu czyli bez buforowania a to oznacza, że mogą występować zwiechy systemu po zapełnieniu pamięci powyżej 90%. Parę razy mi się tak zdarzyło.
Ale druga kwestia, to czy nowa pamięć też musi mieć typ złącza UDIMM?
Z opisami min. UDIMM/DIMM jest bałagan w necie i tak naprawdę to wypadałoby chyba jeszcze sprawdzić na stronach producentów co mam i co kupuję pod tym kątem. O ile producenci podają prawidłowo. Np. ten Patriot Viper 3 u sprzedawcy jest opisany jako DIMM ale producent podaje, że to UDIMM.
Znalazłem w między czasie też do kupienia pamięć Crucial ale inną niż moja, bo bez radiatorów i DDR3L (praca na 1,3V i 1,5V) oraz opóźnieniem CL13. Czyli taktowanie, producent, typ złącza i pojemność takie same, reszta j.w.

Ostatnio zmieniany przez dromader40 : 26.04.2022 o godz. 03:27
dromader40 jest offline   Odpowiedz cytując ten post