Podgląd pojedynczego posta
Stary 26.04.2022, 13:24   #12
dromader40
Banned
 
Data rejestracji: 27.10.2011
Posty: 102
dromader40 ma jeszcze możliwość poprawy <-1 - -10 pkt>
Cytat:
Napisany przez Jarson Podgląd Wiadomości
Zgodnie ze specyfikacją PCIe urządzenia x1 będą działać w pozostałych portach, zatem nie powinno być z tym żadnych problemów.
Pewne problemy występują ale nie wiem czy to wina tego portu x2 . Tylko nie bardzo już mam czas na obserwację bo czas na ew. zwrot kontrolera mija za 3 dni 29.04.22r.
Otóż nowy dysk HDD podpięty pod ten kontroler wygenerował w SMART 7 błędów CRC podczas gdy inne 2 dyski HDD podpięte pod płytę główną mają ich zero a pracują już parę lat. Złącza SATA (same plastiki) w tym kontrolerze się lekko ruszają, co inny użytkownik też zauważył i podał w recenzji. Nie wiem czy zwracać kontroler czy nie. Kable SATA są ok, bo używane były wcześniej do dysków wpiętych w płytę główną. Starszy dysk podpięty jako drugi do tego kontrolera mający już bad sektory też ma błędy CRC i to sporo bo 758 ale nie wiem od kiedy. Jest jakiś szybki sposób na przetestowanie tego kontrolera a raczej połączenia dysk>kontroler?
Takie błędy (C7) mogą wynikać z różnych powodów ale skoro tak jest tylko w dyskach podpiętych do kontrolera, to raczej wina jest w tym podłączeniu.
Kolejna sprawa to użytkowanie. Takie dyski pojawiają się w trayu jako dyski zewnętrzne i można stosować "bezpieczne usuwanie sprzętu".
Pytanie czy tak powinny być widoczne i czy stosować za każdym razem takie usuwanie przed zamknięciem systemu?
dromader40 jest offline   Odpowiedz cytując ten post