Podgląd pojedynczego posta
Stary 02.05.2022, 11:21   #1
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,458
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Program do kopi zapasowej całych partycji/HDD z narzędzia BOOT CD/USB

Jak w tytule. Poszukuję narzędzia do wykonywania kopi zapasowych całych partycji do pliku i przywracania ich bez obecności drugiego komputera.
Kiedyś takim narzędziem był dla mnie Paragon Driver 9,5 czy późniejsza wersja PD 120.
Od czasów wprowadzenia wielu partycji dla OS (Systemy powyżej XP) konieczne jest wykonywanie kopi partycji startowej (np. 100MB dla Win7) i dopiero przy niej systemowej. Oczywiście wykonywanie kopii każdej z osobna i przywracanie sprawia że się system nie uruchomi, tutaj trzeba kombinować, ale po co wyważać otwarte drzwi skoro są nowsze programy. Jednak nowszymi się jakoś szczególnie nie bawiłem.
PD pozwalał na kompresję obrazu dysku w 3 stopniach, Szybkim, Normalnym i Maksymalnym, Dzięki czemu XP z partycji zajmującej 25GB mieścił się po kompresji na płytę DVD.
Ale konkretnie teraz. Mam komputer, gdzie zarówno dysk jak i RAM są wlutowane w płytę główną. Dysk to ~30GB, gdzie wolnego miejsca z Windows 8.1 zostaje mi 6GB, a gdybym wywalił recovery to zyskał bym kolejne 7GB.
Muszę mieć zatem narzędzie BOOT USB, bo jeśli wywalę recovery a chciał bym kiedyś przywrócić obraz partycji z Dysku USB to będę miał tylko taką drogę jak wskazuję.
Oczywiście zastosowania się poszerzą do normalnych sprzętów, ale to dla mnie minimum co opisałem. Może nie idealnie, ale mam mało czasu więc się śpieszę z opisem. Później sprostuję jeśli będą pytania.
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online