Podgląd pojedynczego posta
Stary 05.06.2022, 19:15   #7
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Postanowiłem wymienić pastę przewodzącą w swoim poprzednim komputerze. Niestety procek nie chciał się odkleić i "wyszedł" z radiatorem. Pasta jest sucha i krucha, co widać na poniższej fotce. W pierwszym dniu męczyłem się 2 godziny, aby "dziada" odkleić - nie dałem rady. Google i YT poszedł w ruch. Następnego dnia według porad z powyższych stron użyłem IPY'y oraz nici dentystycznych i jeszcze nożyka - nie dałem rady. Również zmywacz do paznokci oraz spirytus salicylowy nie pomógł. Pogiąłem piny. Powyższe porady dobre, jak pasta jest wilgotna, a nie wysuszona. Kolejne podejście wieczorem. Dalej szukam, ale tym razem porad na polskich forach i trafiłem. Użyłem suszarki, ale strumień skierowałem nie na procek, ale na radiator (miedzianą część obok procesora) z obu stron. Kilka minut podgrzewania i procka rozprawiczyłem używając noża. Ostrze nożna należy "wciskać" między radiator, a rogiem IHS procesora i podważać. Należy bardzo uważać, aby nóż nie wymsknął się na PCB procka.
Procesor nie był zdejmowany przez 6 lat i 2 miesiące. Pasta była oryginalna, nałożona na BOX'wy radiator od procesora.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-amd-a10-7890k.jpg  
SEBAW jest offline   Odpowiedz cytując ten post