Podgląd pojedynczego posta
Stary 05.08.2022, 00:49   #10
dromader40
Banned
 
Data rejestracji: 27.10.2011
Posty: 102
dromader40 ma jeszcze możliwość poprawy <-1 - -10 pkt>
Cytat:
Napisany przez Patrix Podgląd Wiadomości
Tak jak Ci tu przedmówcy radzą, kup dysk, przenieś dane na sprany dysk.
Tego z błędami możesz używać dalej (trzymaj na nim tylko to co możesz stracić), lub eksperymentować na nim, ale dopiero po wykonaniu w/w.
Też kiedyś przechodziłem ten problem z Seagate. Po prostu kupiłem nowy.

Nie wiem czy tak jest do teraz, ale Seagate to już nie ten sam Seagate co kiedyś i warto rozglądać się za inną firmą dysku.
To już dawno ustalone. Ja się pytałem o to jak to zrobić. Czy np. nie potrzeba najpierw naprawy a potem klonowania jak twierdzą niektórzy?
Inni uważają, że najpierw klon, potem naprawa (remap).
Mam jeszcze inny problem: Musiałem kupić kolejny dysk, bo jak wsadziłem SSD M.2 NVMe to się okazało, że płyta go nie widzi. Okazało się, że z powodu starej wersji UEFI, więc czeka mnie pierwsza w życiu aktualizacja UEFI. Ale najpierw chcę zrobić klona tymczasowo na ten nowy dysk, bo jakby poszło coś nie tak z aktualizacją UEFI, to by było nie wesoło.

KaiQ: A teraz ostatnia rada, jeśli błędów masz niewiele to taki dysk może być magazynem danych, pod warunkiem że wiesz gdzie te błędy występują (potrafisz je wykluczyć z użycia) i dysk nie pracuje non-stop a służy jako magazyn offline.

No to będę teraz przynajmniej wiedział o co pytać, bo pojęcia nie mam jak wyklucza się błędy sektorowe dysku. A dokładniej: niestabilne sektory.

Ostatnio zmieniany przez dromader40 : 05.08.2022 o godz. 00:54
dromader40 jest offline   Odpowiedz cytując ten post