Dyskusja: Plextor PX-760A\SA
Podgląd pojedynczego posta
Stary 29.08.2022, 20:53   #218
MrPepka
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 08.05.2021
Posty: 9
MrPepka w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witajcie
Zakupiłem niedawno Plextora PX-760A na allegro za 150 zł. Kłopot jest z nim taki, że nie odczytuje płyt. Co jest jednak dziwniejsze to część płyt CD jest w stanie odczytać bez problemów, a część nie. Podobnie jest z DVD. Część płyt DVD odczytuje, część nie. Sprzedawca (tak właściwie to był sklep komputerowy) twierdził, że napęd u niego działał, ale odmówił wysłania filmików gdzie by pokazywał, że napęd faktycznie działa (twierdził, że sprzęt został spakowany do kartonu i leżał w magazynie). Czytałem o tym, że Plextory z serii 700 mają słabe lasery i zastanawiałem się czy by nie kupić napędów Asus czy LG, ale problem jest taki, że napęd kupiłem aby zrzucać płyty na redump.org. Chciałem tam dodać też parę płyt wielosesyjnych, a ta strona wymaga swojego programu do zrzucania płyt (DiscImageCreator), a ten program płyty wielosesyjne zrzuca jedynie w Plextorach z serii 700. I niestety, ale jestem udupiony. Ponieważ ciężko jest zdobyć sprawny egzemplarz Plextora z serii 700 zastanawiałem się czy samemu mógłbym domowo naprawić napęd choćby poprzez przeczyszczenie lasera (mógłbym go też wymienić, ale jest to ostateczność podobnie jak i wymiana napędu na inny). Na pewnym DSC (VGPC) jest opisane jak wymienić laser w tym napędzie, jakie lasery używać itp itd. No i mam pytanie. Czy opłaca się czyścić laser czy lepiej darować i od razu wymienić laser? Dodam, że napęd mam podłączony przez adapter Ugreen IDE-USB 3.0 do gniazda USB 3.0 w hubie, do tego adaptera dostarczam też zasilanie przez gniazdo Power w napędzie i z zasilacza podłączonego do listwy. A i jeszcze coś. Używam systemu Windows 11. Czy to może mieć wpływ na odczyt płyt?

Ostatnio zmieniany przez MrPepka : 29.08.2022 o godz. 22:48
MrPepka jest offline   Odpowiedz cytując ten post