Podgląd pojedynczego posta
Stary 01.11.2022, 10:59   #1
PatrykWawa
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 01.11.2022
Posty: 31
PatrykWawa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nagrywania audio CD z plików FLAC

Cześć wszystkim
Jestem nowy na tym forum i zielony "z nagrywarek". Jest sporo wątków odnośnie nagrywania ale nie znalazłem jakichś konkretnych porad/info odnośnie nagrywania CD z FLAców - czy najpierw jakoś te FLAC do WAV czy jak?
Z racji tego, ze mam sporą kolekcję płyt w formatach FLAC (najwyższej jakości rzadkie wydania CD), których obecnie słucham z DACa, chciałbym sobie trochę ich wypalić w formacie audio CD. Dodatkową motywacją jest to, że jeden z CD przeszedł modernizację "lampową" i zaczął grać fajnie na tyle, że lepiej mi się niektórych gatunków muzyki słucha na nim, niż na DCA. Jest to Denon dcd-755 na laserze KSS-213C, jeżeli ma to znaczenie.
Mam w związku z tym kilka zagwozdek:
1. Co użyć jako nagrywarki, bo w większości ludzie pisze, że do audio CD max to x4/ a już chyba nie da się kupić sprzętu z takim parametrem. Oczywiście mogę kupić nawet jakiś zabytek abym tylko wiedział co
2. Jakich nośników użyć do nagrywania, czy są jakieś współczesne produkcje godne polecenia czy raczej szukać czegoś np. z TAIYO YUDEN? Trochę poczytałem wcześniej
3 Jakiego programu użyć do nagrania CD audio z FLAC? Może jest gdzieś jakiś tutorial, jak to robić, żeby np. przerwy między utworami były odpowiednie itp.?
4. Może jakieś inne sugestie, żeby nie szukać po omacku? Gdzieś mi się np. obiło o oczy, że stare nagrywarki raczej wymagają nośników ze swojej epoki.


Będę zobowiązany
Pozdrawiam
Path
PatrykWawa jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online