Podgląd pojedynczego posta
Stary 06.11.2022, 20:38   #1
brando007
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 06.11.2022
Posty: 11
brando007 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Pioneer BDR-S09XLT i problem z zewnętrznym adapterem

Witam wszystkich,

Posiadam nagrywarkę Pioneer BDR-S09XLT, którą dotychczas używałem w PC, ale zmieniam komputer i w jego obudowie niestety nie ma już miejsca na napęd. Dodatkowo chciałbym też podłączać napęd wtedy kiedy rzeczywiście chcę go użyć, bo nie chce, aby zużywał się laser. W związku z tym chciałbym używać napędu jako urządzenie zewnętrzne.


Początkowo myślałem o zewnętrznej obudowie. Znalazłem dwie propozycje: OWC i icy-box. W OWC z tego co czytałem w opiniach ten napęd się nie mieści. Z kolei icy-box ma problemy z prawidłowym działaniem i jakość nie jest zbyt dobra. Dodatkowo obie propozycje są dosyć drogie w stosunku do ich mankamentów. W związku z tym to nie ma sensu. Chyba, że ktoś z Was ma jakąś propozycję?


Poszedłem dalej i znalazłem informacje, że można zastosować adapter, który do moich zastosowań będzie wystarczający. Ostatecznie kupiłem "USB 3.0 to SATA III Adapter Unitek Y-1039". Gdy podłączam napęd mogę otwierać tackę, ale, Windows nie jest w stanie rozpoznać urządzenia. Menadżer urządzeń pokazuje: "Nieznane urządzenie USB (ustawianie adresu nie powiodło się)". Stan urządzenia: "System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43) The USB set address request failed.". Oczywiście adapter jest podłączony przez USB do PC i dodatkowo jest podłączony do zasilania (dostarczony kabel przy adapterze). Kabel zasilający ma parametry 12V/2A, z kolei napęd 12V/2.2A oraz 5V/1.4A - czy takie zasilanie jest za słabe dla tego napędu? Czy podłączenie kabla, który ma większe parametry nie zepsuje adaptera/napędu (jeżeli tak poproszę o linki np. do Allegro)? Jak rozwiązać ten problem? A może jest jakiś lepszy adapter, który da radę? Dodam też, że napęd jest całkowicie sprawny - po podłączeniu przez adapter sprawdziłem napęd podłączając go ponownie do PC i działa prawidłowo.



Z góry dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu.
brando007 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online