Dyskusja: I się doigrałem.
Podgląd pojedynczego posta
Stary 14.11.2022, 19:38   #1
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,458
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
I się doigrałem.

Ehh... chciałem pomóc koledze zdiagnozować zakupioną pamięć RAM DDR4 2400 Corsair, ponieważ działała dość specyficznie. Niby komputer się normalnie uruchamiał, drugim razem wybrzydzał. Testy niby pamięć przeszła mu OK, ale po wymianie pamięci na jeszcze inną, komputer za każdym razem się uruchamiał i wszystko działało jak należy.

Wziąłem wspomnianą kość do siebie i po wypięciu swoich, włożyłem ją do slotu A2. (nawet gdybym chciał to do A1 to ta kość nie wejdzie bo radiator CPU nie pozwala) Uruchamiam komputer, podpięty napęd DVD-USB z UBCD i słyszę piszczenie z MOBO. Ekran czarny. Przełączam między źródłami bo okablowania mam sporo i na każdym HDMI brak sygnału.
Wpiąłem z powrotem swoje kości i reakcja ta sama. Zacząłem wpinać pojedynczo (bo mam 2 x 8GB Micron 3000MHz DDR4), aż w końcu zacząłem sprawdzać i inne nowe kości. Na każdej MOBO piszczy tak samo.
Na początku jeden normalny sygnał, a po kilku sekundach 1+3 (dłuższy plus krótkie trzy)
Kod:
1 (long) + 3 (short)   
Conventional or Extended memory failure. 

Remove added memory, or reseat the installed memory sticks.
Wyjąłem baterię, zresetowałem CLRTC i za każdym razem to samo. Oczywiście powipinałem niemal wszystkie zewnętrzne akcesoria, zostały same ledy z MOLEX, wypięty też był dysk i........ nie wiem co dalej.

Najlepsze jest to że na innym komputerze ta pamięć przechodzi kolejne testy i komputer się z nią uruchomił, a mój ASUS PRIME X370-PRO
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online