Podgląd pojedynczego posta
Stary 22.12.2022, 12:39   #19
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez KaiQ Podgląd Wiadomości
Wiecie co... ja już tak kombinuję by rodzicom nie dodawać kolejnych rachunków bo z Internetu to Oni w inny sposób nie korzystają niż to co czasem jakieś zdjęcie wnuków dostaną czy jakieś zapytanie również przez WhatsApp.
Ogólnie taki modem LTE był by spoko i zadałem pytanie do Plusa, gdzie mamy umowę na abonament, czy jest możliwość wydania duplikatu karty (tak jak to jest w ofercie T-mobile w usłudze TANDEM, gdzie jedna karta może służyć do rozmów, a druga jako łącze Internetowe w modemie).
Niestety taka opcja, to wyłącznie dla osób posiadających REGON, czego ja w obecnych czasach nawet nie planuję.
Gdyby to poszło po mojej myśli, to miał bym dobry układ. Bo rodzice mogli by wykorzystywać w pełni to, za co płacą w ramach abonamentu, a aktualnie, miesięcznie przepada jakieś 30GB transferu z tej karty i muszą mieć starą Nokię ze względu na antenę i zasięg.
To olej w końcu tego PLUS... i zainteresuj się oferta FLEX rodzina

1. Przepisz numery na siebie - CESJA numeru
2. Przenieś do FLEX numery rodziców (muszą stać na ciebie)
3. Rodzicom wybierz plan bez neta, sobie z dużym pakietem (który docelowo podzielisz według uznania)
4. Sobie włącz usługę drugiej karty sim (np...tylko na Internet lub wersję z dzwonieniem wedle uznania), usługa całkowicie bezpłatna, i nie wymaga posiadania firmy...
5. Dla numerów rodziców włączysz pakiet cykliczny ze swojego głównego pakietu - skoro mało korzystają - to 2 czy 3 giga wystarczy z dużym zapasem.
6. Do tego dokupujesz router na kartę sim i tam wkładasz drugą kartę sim (patrz punkt 4).

Tym samym schodzisz grubo z kosztów (za dwa numery rodziców zapłacisz 15 zł za numer + koszt np. 30 zł za siebie), wszyscy mają neta tyle ile naprawdę potrzebują i wszyscy zadowoleni... i dodatkowo masz net w mieszkaniu...

Kwestię zasięgu załatwiasz router + antena dookólna albo panelowa LTE...

No prościej i taniej się nie da...
__________________

Ostatnio zmieniany przez mgit : 22.12.2022 o godz. 12:45
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post