Podgląd pojedynczego posta
Stary 29.12.2022, 23:01   #6
basia21
Użytkowniczka
 
Avatar użytkownika basia21
 
Data rejestracji: 05.02.2010
Lokalizacja: U Tiffany'ego
Posty: 457
basia21 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>basia21 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>basia21 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>basia21 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez Jarson Podgląd Wiadomości
Możliwości jest wiele. A i rozwiązań kilka.

Najbardziej oczywistym jest wyrzucić wszystko co niepotrzebne poza serwer (galerie przerzucić na dowolne medium społecznościowe i tylko linkować idt.), choć skoro to nie galerie zajmują większość miejsca...

Innym, moim zdaniem znacznie lepszym pomysłem jest przenieść całą stronę na inny serwer. Najlepiej opłacany z nieprywatnych pieniędzy. A skoro to biblioteka szkolna... A skoro szkoła ma swoją stronę internetową... Która znajduje się na opłacanym przez Gminę Radzionków serwerze...


Myślałam o stworzeniu albumów starszych galerii na Facebooku, bo tam też mam fanpage biblioteki, ale jakoś nie do końca jestem przekonana do tego pomysłu. Gmina Radzionków ma rzeczywiście własne miejsce na serwerze i jest tam strona szkoły, ale tego miejsca też jest niewiele dla każdej szkoły. Zdjęcia z imprez szkolnych mamy na Facebooku. Poza tym wolę być niezależna.

Zauważyłam też, że WordPress domyślnie kopiuje zdjęcia w dwóch dodatkowych rozmiarach 150x150px, 300x200px. Próbowałam usunąć te ostatnie, bo takie zdjęcia na stronie się nie pojawiają.
Wszystko niby było w porządku, ale kiedy chciałam edytować galerię, miniatury w trybie edycji się nie wyświetliły. Na stronie nadal są w rozmiarze 150x150px.
W ustawieniach mediów widzę trzy domyślne rozmiary. Czy mogę w ustawieniach przy średniej wielkości wpisać "0" i czy wtedy pojawi się tylko jedna kopia? Czy to może mieć jakiś wpływ na wyświetlanie się galerii?
Widzę też na serwerze 10 kopii bezpieczeństwa z różnymi datami. Może wystarczy zostawić tylko ostatnią?...

Stronę mam na hostingu LaoHost. Wydaje mi się, że to nie jest zły wybór. Wszystko cały czas dobrze działa. Kiedyś polecił mi ten hosting pali.
__________________
"Każdy, kto nie wierzy w cuda, nie jest realistą."
Audrey Hepburn
basia21 jest offline   Odpowiedz cytując ten post