Dyskusja: Blu-ray vs M-disc
Podgląd pojedynczego posta
Stary 25.01.2023, 11:31   #23
2blackbar
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 06.06.2019
Posty: 3
2blackbar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dokladnie tak jak piszesz, co dziala to dziala tylko pytanie przez jak dlugi czas i jest to ryzykowne gdy jest to tylko jedna kopia , osobiscie absolutnie nie polecam trzymac kopii danych tylko na dyskach 2.5 z laptopow , a jak juz bardzo ktos chce to max 5 lat i wymiana czyli kupic nowe dyski przekopiowac dane i sprzedac stare dyski nawet jak bledow nie ma... lub nawet te dyski sobie zostawic bo to 30 zl tylko, jak ma sie miejsce na taka kolekcje metalu na polkach, wiadomo im wiecej kopii tym lepiej byleby zaznaczyc ktore dyski to starocie juz.
TAk ja mam juz usb na kazdym pc wiec nie mam problemu z zasilaniem, problem jest z duzymi 3.5 cala, ciezkie zajmuja wiecej miejsca i z mojego doswiadczenia czesciej sie psuja...
Mogliby wymyslic cos bardziej trwalego, tasma LTO to bedzie moj nastepny krok jak uzbieram wystarczajaco danych , na razie nie jest tego duzo

Mam tez dane na dyskach wspoldzielonych w chmurze google "shared google woorkgroup drive" i to sa dyski na serwerach w szkolach na calym swiecie, rozmiary niby nie limitowane ale widze na jedbnym jest 250gb pokazane, niektore trzymaja juz 4 lata a jeden zamkneli mi bez ostrzezenia po pol roku... wiec jest ryzyko ale dosc wygodne, mozna na goglach poszukac jak zalozyc taki dysk, 250gb, zawsze to dodatkowa kopia i darmowa.
Wygoglowac "google teamdrive generator" i na stronce zakladasz dysk lub kilka , ja mam ok 15 kont google, skoro chca nas sledzic na kazdym kroku tez chce miec cos w zamian.

Ostatnio zmieniany przez 2blackbar : 25.01.2023 o godz. 11:36
2blackbar jest offline   Odpowiedz cytując ten post