Podgląd pojedynczego posta
Stary 20.02.2023, 10:08   #1
naczesany
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.12.2004
Posty: 3
naczesany w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z nagraniem x4 i x10

Posiadam zewnętrzne nagrywarki DVR-215 - DVR-216 BKL podłączone adapterem z własnym zasilaniem do laptopa Lenovo Y510
Zrobiłem na próbę kopię swojej płyty CD (żeby móc ją odtworzyć np. w aucie lub stacjonarnym CD) programem Easy CD-DA Extractor czyli najpierw konwersja do .wav (standard) a potem próba wypalenia.
Ustawiłem prędkość nagrywarki x10 bo przyjęło się, że mniej błędów zapisu itp. i po kilku utworach wyskakuje błąd zapisu.
Dzieje się to na obu nagrywarkach. Czasami udaje się płytę wypalić i chyba ma to miejsce kiedy jest mało utworów.
Zmarnowałem już kilka płyt a są to złote Maxell XL-II 80 i JVC PRO Taiyo Yuden więc raczej jedne z najlepszych obecnie dostępnych.
W trakcie całego procesu powyłączałem niepotrzebne programy działające w tle ale problem nie znika.
Co ciekawe zapis z prędkością x16 jak na razie na kilku płytach przebiega bezproblemowo.
No ale jednak niedosyt niemożności nagrania z prędkością x10 lub x4 pozostaje.
Gdzieś obiło mi się o uszy, że nie wszystkie napędy tolerują niektóre nośniki więc może w tym przypadku nagrywarki tych płyt nie polubiły
Co może być przyczyną wyskakiwania błędu zapisu?
naczesany jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online