Podgląd pojedynczego posta
Stary 15.09.2023, 22:50   #5
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,292
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Zgadza się, tylko że u mnie problem polegał na tym, że nie mogłem zmienić domyślnej zmiany z tego miejsca. Dziś wróciłem do tematu i udało mi się znaleźć przyczynę

Ponieważ mam statyczny adres IP, który pamiętam, nie korzystam do łączenia się z dyskiem sieciowym spoza domu z DDNS, tylko mam na routerze ręcznie wprowadzone przekierowanie. To jednak wymagało wyłączenie w ustawieniach sieci NAS-a DHCP i wprowadzenie stałego IP (w moim przypadku właśnie 192.168.1.32). Inaczej po każdym restarcie router mógłby przypisywać NAS-owi inny IP i przekierowanie przestawałoby działać.

Ponieważ DHCP było wyłączone, NAS nawet po zmianie routera używał wprowadzonej na stałe puli 192.168.1, co oczywiście powodowało konflikt. Wystarczyło włączyć DHCP w ustawieniach LAN (na zrzucie ekranu poniżej) albo ręcznie wklepać adres z właściwej puli, czyli np. 192.168.0.32 (albo dowolny inny z zakresu 192.168.0.2-192.168.0.255). Nie robiłem już zrzutu ekranu, ale u mnie ponownie wprowadziłem IP z końcówką .32.

-syn_def_gateway_01.png

Następnie w routerze zaktualizowałem przekierowanie (na moim TP-Linku wygląda to tak):

-syn_def_gateway_02.png

Po tej drobnej modyfikacji - wszystko działa poprawnie.

Krótko mówiąc - moja wina, bo ustawiłem to sobie ręcznie znacznie wcześniej, a następnie zupełnie mi to wyleciało z głowy
__________________


Ostatnio zmieniany przez Jarson : 15.09.2023 o godz. 22:54
Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post