Dyskusja: Plextor PX-760A\SA
Podgląd pojedynczego posta
Stary 12.02.2024, 07:10   #225
Graco1
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 17.04.2021
Posty: 22
Graco1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Hej,
Mam ostatnio dość ciekawy problem z moim Plextorem. Chodzi o tackę. Otóż po dłuższym czasie nieaktywności jak go podłączę i nacisnę przycisk wysuwania to napęd nie chce w ogóle wysunąć tacki. Słychać ten taki standardowy trzask na początku, potem silniczek coś tam wyje jakieś 15 sekund, i potem wszystko ustaje. Żeby jeszcze było ciekawiej to kiedy po kilku/kilkunastu minutach znowu nacisnę przycisk tacka się normalnie wysuwa jak gdyby nigdy nic. Mogę nagrać audio jak to brzmi, kiedy będę znów mieć ten problem. Nie znam się w ogóle na konstrukcji napędu i nie wiem co może padać. Może paski od przesuwania tacki? Nie działa mi także awaryjne otwarcie tacki poprzez drucik. Kiedy wkładam tam coś tępego i naciskam, to czuję, że przycisk został wciśnięty, ale tacka w ogóle nie wychodzi.
Edit sprawdziłem, może to chyba mieć jakiś związek z tym przyciskiem do awaryjnego otwierania. Kiedy próbuję go wcisnąć i tacka nie wychodzi to po tym jak nacisnę zwykły przycisk do elektronicznego otwarcia to jest ten opisywany przeze mnie problem, który potem sam się rozwiązuje.
Krótki opis, bo jestem nie widomy i raczej sam nie jestem w stanie filmików nagrywać. Najpierw normalnie wysuwam tackę poprzez przycisk, potem próbuję ją awaryjnie otworzyć. Jak to się nie udaje to naciskam przycisk ponownie i jest opisywany przeze mnie problem. Należy nadmienić, że on potrafi wystąpić sam z siebie bez mojej dodatkowej ingerencji przykładowo po jakimś czasie nie aktywności jak napęd leży w szafie.
Myślę, że dla znawców samo audio w zupełności wystarczy i mogą usłyszeć kiedy szufladka się normalnie wysuwa a kiedy nie

https://pixeldrain.com/u/CXcxFiYG

Ostatnio zmieniany przez Graco1 : 12.02.2024 o godz. 07:21
Graco1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post