Podgląd pojedynczego posta
Stary 14.02.2024, 12:01   #10
Stingray
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 12.02.2024
Posty: 16
Stingray w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
moje doświadczenie jest następujące:
Tak się składa, że wcześniej wypaliłem setki płyt (CD, DVD), a kiedy zmieniłem pracę, nie dotykałem ich przez ponad 10 lat.
W 2023 roku przetestowałem kilka wybiórczo.
- Największe problemy były z płytami przechowywanymi w książeczce CD z plastikowymi kieszeniami w samochodzie - niektóre płyty wizualnie miały sporo problemów, niektóre też były odczytywane z błędami.
- Płyty w dużej domowej książeczce CD z kieszonkami (100+ płyt) miały nieco mniejsze problemy.
W obu przypadkach część płyt była przyklejona do kieszeni i na powierzchni był odcisk.

Nawiasem mówiąc, podobna historia miała miejsce z nowymi BD-RE 20 szt. zamówionymi z Japonii w 2010 r. (aby było taniej, sprzedawca wysłał je w plastikowych kieszeniach japońskiej jakości). Gdy je otrzymałem, wszystkie! płyty nie działały, a na powierzchni były odciski koperty, co ciekawe w 2023 roku (po 13 latach sprawdziłem je przypadkiem znajdując) płyty te działały - sprawdziłem kilka i nagrywanie było możliwe, a na powierzchni nie było odcisków kieszeni.

Przechowywanie płyt w papierowych kopertach okazało się nawet bezpieczniejsze dla moich płyt niż w plastikowych kieszeniach, papier się nie klei.

ale najlepszym sposobem na przechowywanie płyt są jewel boxy, w skrajnym przypadku slim boxy, niektóre przechowuję na wrzecionie - też są OK, ale ciężko znaleźć odpowiednie.
Stingray jest offline   Odpowiedz cytując ten post