Podgląd pojedynczego posta
Stary 28.03.2024, 11:28   #5
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,707
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Ze komp zwalnie z powodu napedu optycznego/ zwyklego hdd jako slave to wiekszych bredni nie slyszalem, odnosnie chlodzenia ciecza mam u siebie zabudowany custom loop przez siebie nie ma nic lepszego niz chlodzenie ciecza ale wykonane prawidlowo z dobranymi elementami. Co do ram To nie masz co dobierac dopuki nie posiadasz instrukcji do MOBO/CPU combo i tam bedzie opisane jakie sa pamieci RAM wspierane i takich bym poszukiwal i bedzie to zrobione tak jak trzeba. Posiadam u siebie w zestawie 2x NVMe + 3x HDD + 1x ODD + 1x SSD


Pod ten CPU zdecydowanie polecam tobie wykonanie LC ale w formie custom loop poniewaz bedziesz niezadowolony z efektu chlodzenia tego zestawu za pomoca AIO bedzie to helikopter to CPU generuje ~260W mocy calkowitej pojedynczy radiator 360mm tego nie ogarnie prawidlowo zeby byla w miare cisza tam potrzeba wiecej.



NVMe = system

NVMe nr2 = czasami gra narazie trafilem jedna ktora faktycznie wymaga tego dysku.

SSD = gry ktore wymaja super szybkiego dostepu do dysku, sa takie obiawia sie to scieciami w czasie grania i widac led od HDD swiecacy sie caly czas oznacza to gre wymagajaca szybki dysk wtedy kopiuje ja na SSD

HDD = na reszte gier i innych smieci


ODD = palnik BD

Obydwa NVMe maja radiatory.

Obudowa to najciezszy temat bo ja dobierasz pod to co chcesz wykonac, i ja mialem z tym najwiekszy problem z prostej przyczyny ciezko jest znalezc dobra obudowe do LC i nie przeczaca prawom fizyki ze powietrze idzie do gory
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.

Ostatnio zmieniany przez misiozol : 28.03.2024 o godz. 11:46
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post