Podgląd pojedynczego posta
Stary 03.05.2003, 13:41   #17
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Gelo_5 napisa***322;(a)
Odpowiem Ci zaczynając od pytania 2 i tego co wiem napewno
2.iDCT (inverse Discrete Cosine Transformation)-w wolnym tłumaczeniu -odwrotna dyskretna transformcja kosinusowa)Dla Athlona najlepsze byłoby AMD x87 -takie zoptymalizowane 3DNow,które w stosunku do MMX ma dużą przewagę jeśli chodzi o szybkość działania- MMX przeznaczone jest dla Pentium III, a MMX SSE dla Pentim IV.Zresztą wszystkie algorytmy tego programu są przeznaczone dla Pentium (również Reference i Floating Point).Ja używam MMX 32 bitowego i uważam,że spisuje się nieźle. Mam ATHLONA 2600xp+
4.Przeczytałem gdzieś na forum, jak to pewien francuz przeprowadził test z równymi dekoderami na Athlonie 2000XP+.Użył MPEGDecoder i MPEG2Dec3- we wnioskach napisał,że dla AMD szybszy o 40% jest MPEGDecoder.Pewnie porównie 1 2 i 3 wypadnie tak samo, więc proponuję MPEGDecoder.
5.Nie zawsze.Sam możesz ustawić jakie ma być minimale i maksymalne.Zależy jakiej jakości film chcesz otrzymać.Automat to wszystko uśrednia.
Pyt.5 Sam w której dyskusji napiałeś,że 10-krotny przebieg daje lepsze rezultaty.Im wyższa wartość tym dłuższy czas oczekiwania
ad. 2 - dla Pntium III/IV i Athlona XP można wybrać 32 bit MMX SSE - te procesory obsdługują te instrukcje. dla Pentium IV można spróbować też opcji SSE2.
ad. 3 - dobór wtyczek Mpeg.....dll zależy od wersji CCE i AVS którą mamy: dla CCE 2.50 i AVS poniżej 2.08 wybieramy raczej Mpeg2dec2.dll a dla nowszych wersji (CCE 2.6x i AVS np. 2.5) możemy wybrać Mpegdecoder.dll. czasami coś się kaszani z tymi ustawiniami ale warto poeksperymentować
ad. 4 - lepiej tego ręcznie nie ustawiać. wartości birate są dostosowywane do pojemności płyty DVDR i jak przesadzimy to kilka godzin kodowania pójdzie na marne albo będziemy mieli zmarnowane, wolne miejsce na płycie. zdecydowanie polecam stosowanie wyliczeń programu (normal albo secure).
ad. 5 - nie przesadzajmy z ilością przebiegów kodowania CCE. źródłowy materiał DVD jest na tyle dobrej jakości, że wystarczy 3 lub 4 "passy"
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post