Podgląd pojedynczego posta
Stary 07.05.2003, 14:40   #14
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Re: Miniwieża nie czyta płyty z nagrywarki

Cytat:
tatoo napisa***322;(a)
Kolega posiada 3-letnią Miniwieże Elty która nie czyta płyt wypalonych na komputerowych CD-RW . Bierze bez problemów oryginalne płyty CD . Zakładam więc że sam sprzęt jest sprawny . Płytę którą zrobiłem mu wypaliłem na Asusie x16 i sprawdzałem na swojej miniwież Panasonica która ma już 8 lat Płyta poszła bez problemów . Płyta nazywa się Hawk czyli w zasadzie n-name i jest srebrna . Jak dotąd nie miałem z tymi płytami problemów Czy zmniejszenie szybkości wypalania np. x8 lub x4 coś tu pomoże ? Tu na forum czytałem że właśnie mała krotność dobrze sprawdza się w przypadku płyt CD-Audio . A może dobór odpowiednich płyt czyli marka lub kolor coś pomoże Być może temat dla starych ***8222;wypalaczy***8221; dobrze znany to jednak proszę o cierpliwość i pomoc
Dobra bo tu sie troche pomieszal topic.
Wiec tak:
1.) Starsza wieza moze czytac plyty lepiej niz nowsza (tak jest to mozliwe).
2.) Wieza czyta CDRW tylko jezeli zostala do tego przystosowana.
3.) Plyty Hawk nie sa no-name (sa z nizej polki ale to nie NONAME !!!).
4.) Plyty audio lubia byc wypalane wolno (zwykle 8x lub 4x jest OK) - istnieja wyjatki.
5.) Audio dobrze jest wypalac na sprawdzonych plytach. Obecnie najwieksza renoma co do Audio ciesza sie legendarne juz CDR Pastel Verbatima. Mozna rowniez na czrnych (Dysan lub na tanszych esperanzach) - czarne CDR powinny byc czytane tak samo jak zwykle.
I tu przy okazji pytanie: kiedys slyszlem jakoby czarny matowy kolor zastosowany w plytach black lepiej skupial laser. Prawda to, ili niet ? W/g mnie brzmi w miare sensownie, ale z drugiej strony laser lepiej odbija sie od powierzczni metalicznej wiec wiazka odbita jest wtedy mocniejsza.
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post