Podgląd pojedynczego posta
Stary 13.05.2003, 09:36   #14
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: kłopocików ciąg dalszy....

Cytat:
lukiluki napisa***322;(a)
Witam ponownie.
Udało sie przebrnąć z uruchomieniem avisyntha i CCE teraz działem na CCE 2.66.0.10 beta i avisynth 2.08. Jakoś to zadziałało choć układ i opcje w tej wersji cce sa sporo inne i nie wszystkiem mogłem poustawiać tak jak w tutorialu.
główne opcje są takie same - patrząc na ich nazwy, użyj tych samych parametrów i wartości w swojej wersji CCE.

Cytat:
Mam kłopot ze ścieżką audio. Pierwotnie w divx była ac3 5ch. Zgodnie z wytycznymi w nandubie przerobiłem do psełdo wave a potem zaczęły sie schody. Mam te wszystkie programiki do fixowanie konwertowania i cholera wie do czego jeszcze ale fixowanie nie bardzo się powiodło. Besweet-em przerobiłem do ac3 a teraz robię sam nie wiem co Ac3Machine - z ac3 do ac3. Po besweet-cie DVD maestro nie przyjął mi tej scieżki ac3. Może kolega pomógłby zwalczyć te audio.
skoro divx miał audio ac3 to bardzo dobrze - napisałem w poradniku co trzeba zrobić w takim przypadku... ale warto powtórzyć:
1. zapisujesz jako *wav Nandubem
2. zmieniasz rozszerzenie na *ac3
3. najpierw odpalasz TYLKO BeeSliced, przenosisz swój plik *ac3 na jego ikonkę i robisz "Fix file". programik zapisuje ci nowy, poprawiony plik jako nazwa_fixed.ac3
4. ten plik ładujesz do AC3Machine (Input), wybierasz miejsce docelowe i nazwę finalnego pliku *ac3 (Output). oczywiście, że z AC3 robisz AC3, ale z poprawionym framerate (ustawiasz np. zmianę 23,976 na 25 Fps). ilość kanałów i bitrate powinna być taka sama w pliku źródłowym jak i finalnym - nie zmieniaj tych ustawień (reszta tak jak na screenie). już chyba jaśniej być nie może
5. samego BeeSweet nie ma nawet potrzeby odpalać - działa on przez te dwie nakładki: BeeSliced i AC3Machine i służy raczej do korekcji istniejących plików niż tworzenia nowych.

Cytat:
Poza tym widzę iż kolega dysponuje programem ... DD 5.1 Czy jest szansa na jakąś wersję demo lub trial. Szukałem tego i nie znalazłem nigdzie.
napisz do mnie maila to coś się wymyśli...

Cytat:
I pytanko na koniec - po przerobieniu txt na jakies bitmapy czy cos takiego otrzymałem kilkaset pliczków. Czy mam je równierz dorzucic do DVD Maestro? Czy ten sofcik poradzi sobie bo one oprócz nazwe to nie wiele się różnią.
Importujesz sam plik *son, zawierający wszelkie informacje o twoich napisach i odnoszący się do tych "obrazków" - poprzez niego potem odbywa się "wlanie" ich do DVD.

powodzenia
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.

Ostatnio zmieniany przez CobraVerde : 13.05.2003 o godz. 12:28
CobraVerde jest offline