Podgląd pojedynczego posta
Stary 22.05.2003, 12:58   #57
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Fafer napisa***322;(a)

1. Napisy Wychodzily czarne aby zmienic na biale nalezy ustawic w MaestroSTB w Color rendering - Only one set of text.....
a później w pliku *.son
---
SP_NUMBER START END FILE_NAME
Display_Area (13 513 302 541)
Color (1 2 0 0)
zmienic na
Color (1 0 2 0)
---
Wtedy nie trzeba sie bawic zakladkami w Maestro
ustawianie kolorów to zmora tego programu wypróbuję twój sposób. chociaż ja też nie robię tego ręcznie tylko mam jeden gotowy plik palety *spf (jako wzorzec) i go poprostu łąduję do programu, zaraz po wgraniu napisów i wtedy wszystko gra.

Cytat:

2. Chaptery
Mozna zaimportowac plik z chapterami format pliku następujacy:
*.chp
zrezygnowałem z tego sposobu bo automatyczne ładowanie chapterów z pliku *chp raczej napewno spowoduje, że część z nich znajdzie się w tym samym miejscu co napisy i spowoduje ich zniknięcie podczas odtwarzania w miejscu w którym jest chapter. ręcznie też jest szybko i wtedy widzimy, gdzie je umieszczamy. z pliku robię się to raczej na ślepo i potem co najwyżej możemy je poprzesuwać.

Cytat:

4. Ustawiajac rozdzielczosc korzystalem ze wzorów do których sam doszedlem
4:3 - 720*Rv/Rh np 720*288/604 = 343 to oczywiscie wymiar klatki w pionie bo w poziomie zawsze bedzie 720
16:9 - 960*Rv/Rh np 960*288/604 = 457 oczywiscie film zródlowy musi miec proporcie conajmniej 1,77 bo inaczej wyjdzie nam rozdzielczość powyzej 576
to mnie szczególnie interesuje sam też zazwyczaj korzystam z ustawień ręcznych. pierwszy sposób rozumiem chociaż robię to ostatnio inaczej (wyczytałem na Doom9, że widoczna rozdzielczość pozioma obrazu PAL 4:3 to 768 ). drugiego natomiast nie łapię bo jestem deko matematycznie tępy . czy możesz oba sposoby dokładniej wyjaśnić ? napewno przyda się to wszystkim zainsteresowanym tematem, szczególnie tym którzy mają telewizory panoramiczne, dla których czasem ciężko jest dobrać dokładne parametry tak obraz był wyświetlany "szeroko". sam się zmagam z tym problemem od początku i chętnie wypróbuję nowe sposoby.
pozdrawiam
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.

Ostatnio zmieniany przez CobraVerde : 22.05.2003 o godz. 13:01
CobraVerde jest offline