Podgląd pojedynczego posta
Stary 23.05.2003, 10:55   #1
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Exclamation Partition Magic i powiększanie/zmniejszanie partycji

Witam i prosze o pomoc!

Najprościej będzie jak zadam pytanie: jak przy użyciu Partition Magic 7.0 (lub 6.0 SE pod DOS) odjąć z jednej partycji troche miejsca i dodać to miejsce do innej?

A teraz napisze co ja zrobiłem i na czym się skończyło.
Dysk jest podzielony na partycje (C:, D:, E: ). Z partycji E chciałem odjąć 1 GB i dodać ten 1 GB do partycji D na której potrzebne mi jest miejsce.
Odpaliłem Partition Magic 7 i w opcjach partycji E z której chciałem usunąć to miejsce wybrałem opcje resize/remove...suwakiem ładnie odjąłem sobie pojemność do ustalonej przezemnie.
Powstało szare pole (unlocated partition) o pojemności 1 GB czyli takiej jaką chciałem dodać do D:.
Zabrałem się do klejenia poprzez tą samą opcje resize/remove w opcjach D: ku mojemu zdziwieniu nie mogłem poszerzyć suwakiem miejsca o ani troche, 1 GB poszedł w cholere, na nic się nie przydał.

Jak mam to poprawanie zrobić aby w dobry, bezpieczny sposób poszerzyć tą partycję D:

Najśmieszniejsze jest to, że kiedyś to robiłem i nie pamiętam jak ja to zrobiłem . Wiem jedno z czego najbardziej się wtedy cieszyłem, że przy tego typu operacjach nie są kasowane żadne dane z dysków.

Pomóżcie mi bo bardzo mi na tym zależy i musze tego dokonać dzisiaj, większy mnie szlag jeszcze trafia jak sobie pomyśle, że kiedyś to robiłem sam i jeszcze u kolegi

THX!!
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!

Ostatnio zmieniany przez CIAPEK : 23.05.2003 o godz. 11:07
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online