Podgląd pojedynczego posta
Stary 23.06.2003, 14:46   #165
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
.



Postanowiłem trochę odświeżyć ten wątek - temat wciąż aktualny .

Trochę czasu minęło - pare płytek sie wypaliło - i co?

Ano to, że spawara sprawuje się dobrze. Dalej jadę na biosie 1.0e - nie prowadzę fabryki wypalania w domu ^_^ - więc narazie wystarczy.
A propos biosu - szybkie pytanko dla zawodowców jaka jest teraz najnowsza dostępna (i sprawdzona) wersja? - z góry dzięki za info!

Jak czytałem tu i tam dalej są problemy z nośnikami x4 - rewolucja x8 chyba jeszcze bardzo daleko przed nami!

Jeśli chodzi o nośniki to polecam - Optodisk, BASF, TDK, Verbatim - wersje DVD R i RW zarówno + i -. Wypaliłem może 30-40 płytek - 1 się zwaliła, ale chyba z mojej winy!

Zdarzyło się też, że gdy robiłem backup na płytę DVD+RW SONY (z zestawu) nero wywalił mi błąd przy weryfikacji danych - nie sprawdzałem do końca o co chodzi ale po miesiącu całe dane z płytki zgrały się na twardziela

Jeśli chodzi o soft to wszystko co powinno chodzi jak złoto.
Wypaliłem parę płytek CD w Alkoholu - też też problemów - nie wiem jak sobie radzi ten napęd z bardziej zaawansowanymi zabezpieczeniami CD - Safedisk i Securom (może ktoś?).

Ceny tej nagrywarki trochę spadły - wciąż za mało - no ale konkurencji niestety nie widać na rynku .....


Myślę, że jeśli ktoś myśli o nagrywarce DVD i ma PLN 1500+ w budżecie to powinien powaznie rozważyć SONY (sprawdzony produkt).

Na koniec cytat z mojej własnej osoby w innym wątku forum (co by wszytko było w jednym miejscu ):

"Kupując SONY masz gwarancję jednego - jest to pierwszy napęd dwusystemowy na rynku, w dodatku uznanej firmy i pali super! - to oznacza, że kupując ten produkt kupujesz produkt referencyjny nowego (coraz powszechniejszego) standardu i masz pewność, że wszyscy - absolutnie wszyscy! - producenci oprogramowania i nośników będą dążyli do 100% kompatybilności z napędem SONY. Jak zawsze początki pionierów są trudne (vide palenie płytek DVD x 4)."


8) 8) 8)


PS 1

Aha - jak jeszcze coś ciekawego (moim zdaniem) doświadczę z nagrywarką SONY DRU 500 A to dopiszę! A co!

PS 2

Jesli macie coś ciekawego na temat tej nagrywarki to też dopiszcie - niekoniecznie chodzi o instrukcje obsługi jakiegoś konkretnego softu (inne topici) - ale o ogólne wrażenia, opinie i doświadczenia!

.
baski jest offline   Odpowiedz cytując ten post