Podgląd pojedynczego posta
Stary 09.07.2003, 20:54   #20
Master/Pentium
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.10.2002
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 107
Master/Pentium zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zbędny test

Test jest zbędny ponieważ to nie kopia jest zła ale niektóre czytniki audiofilskie są delikatnie mówiąc do dupy. Dokładniej rzecz biorąc każda kopia zawiera jakieś błędy C1, tak poprostu musi być, orginał też jakieś zawiera. I tutaj pojawia się problem. Normalne czytniki (komputerowe i średniej klasy audio) zawierają stosowne układy korekcji błedów które korygują to wszystko. Dlatego kopia z płyty jest WIERNA. Niestety czytniki audiofilskie za DUZĄ KASĘ potrafią nie mieć tych układów. Wtedy te błędy oczywiście przełażą do muzyki. Zgubione próbki są interpolowane i jakosć muzy na tym cierpi. Nie wiem czemu tak jest - podejrzewam że jest to działanie specjalne. Dzięki temu właściciel czytnika może powiedzieć że na tym sprzęcie rozróżnia płyty na słuch bo to ma taki świetny słuch i sprzęt. Niestety tylko to pierwsze jest prawdą. Sprzęt poprostu jest SPECJALNIE zrąbany (dla mnie niedziałająca korekcja błędów to usterka). Ogółem podejrzewam marketing . Więc niestety takie testy są IHMO niecelowe. Po co komu testy na niepełnosprawnym sprzęcie ?
Master/Pentium jest offline