Podgląd pojedynczego posta
Stary 10.07.2003, 09:16   #21
dzesio
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.07.2003
Posty: 18
dzesio w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
kopia jest wierna co do danych ale muzyka to nie tylko dane. TU CHODZI O JAKOSC WYPALANIA SCIEZEK I ROWKOW. glownie o synchronizacje w czasie. nie chce mi sie zaglebiac, bo to temat rzeka. duze znaczenie maja tu np. kwarce sterujace wiazka laserowa. najlepsze sprzety maja kwarce bardzo wysokiej jakosci, stabilizowane, itd. synchronizacja to tylko 1 z czynnikow, a jest ich naprawde wiele i nie sa to rzadne bledy czy jakas interpolacja czy co tam.
Argument, ze sprzet wysokiej klasy nie ma korekcji bledow jest smieszny. Ci ludzie caly czas i wszystkie pieniadze poswiecaja ku dazeniu do perfekcji. Co chwile zmieniaja przetworniki, kable, napedy, przedwzmacniacze, koncowki mocy, kolumny. Zeby troche uswiadomic: sa inne kable do przesylania dzwieku cyfrowego i analogowego. Cena 2 tys zl za 2 m kabla jest cena umiarkowana. Te najdrozsze kosztuja 8-9 tys dolarow za pare kabli 2m.
Jakosc plyty audio mozna ocenic na 2 sposoby:
1. pod mikroskopem, mierzac wielkosc rowkow i odleglosci itd. - metoda najlepsza, ale trzeba miec dostep do takiego sprzetu
2. na sluch

Blad wszystkich uzytkownikow komputerow polega na tym, ze maja zbyt komputerowe podejscie do muzyki i dzwieku. Wydaje im sie za to tylko zera i jedynki. Gdyby tak bylo w rzeczywistosci to kazdy cyfrowy sprzet audio gralby tak samo, a tak nie jest. Np. najblizsze ich sercu komputery: Czemu np. dowolna karta dzwiekowa z przetwornikami D-A np. Burr-Brown gra o niebo lepiej od kazdego innego SoundBlastera? O slysze oburzenie - Przeciez Ja mam super platinum audigy gold pro edition... wszystko to jest GOWNO przeznaczone do gier. Mam jedna rade dla takich komputerowcow: zacznijcie w koncu sluchac muzyki poki nie jest za pozno. No tak, ale dla hip-hopu to i tak nie ma znaczenia.
dzesio jest offline