Z Sid-em zgadzam się w 100%, sport łagodzi obyczaje i jest to fakt bezsporny. Zawsze jestem zadowolony, gdy widzę syna na boisku koszykarskim a nie przed telewizorem.
Zastanawia mnie jednak, jakie jest wasze stanowisko dotyczące noszenia opasek W.W.J.D? , jakie jest wasze zdanie odnośnie samej idei tego ruchu.
*************************************
"W ciagu ostatnich kilku lat bardzo popularne stalo sie noszenie opasek W.W.J.D.? (czasem bez znaku zapytania). Szacuje sie, ze na swiecie sprzedano ich blisko 14 milionow egzemplarzy. Nosza je zarowno starzy jak i mlodzi, ci ktorzy co niedziele chodza do kosciola i ci ktorzy nie sa jeszcze pewni swej wiary, ale maja nadzieje, ze opaska W.W.J.D.? pozwoli im zrozumiec trapiace ich pytania i pomoc im w zyciu.
Dla kazdego opaska na reku bedzie znaczyc co innego. Szanujmy siebie nawzajem i kiedy zobaczymy osobe z taka sama opaska usmiechnijmy sie do niej - ona tez chcialaby zmienic swiat. Na lepsze!
Dla wielu ludzi What Would Jesus Do? to milosc, wiara, nadzieja, wolnosc, dobro i styl zycia. To pytanie o ktorym w kazdej waznej sytuacji przypomina nam opaska, pomaga zwolnic na chwile i pomyslec nad kolejna decyzja.
W swiecie gdzie upadaja autorytety, gdzie politycy i kapital wykorzystuja niełatwa sytuacje mlodziezy i ludzi pracy, gdzie mlodych zolnierzy szczuja na siebie by zabijali - potrzebna jest refleksja.
Pomysl i podejmij decyzję dobra dla Ciebie. Ale i nie krzywdzaca innych. Jesli chcesz zmieniac swiat na lepszy, zacznij od siebie. Pomysl i zrob tak, jak zrobilby Jezus.
***************************************
Od razu nadmienię, że do kościoła chodzę może 2 razy w roku, dlatego proszę nie posądzać mnie o agitację. Dla mnie idea ta jest zdecydowanie szersza niż ramy Kościoła Katolickiego, odzwierciedla ona różnorodność poglądów na temat dobra, przebaczenia i miłości, sądzę, że może być ona bliska zawówno księdzu katolickiemu, popowi prawosławnemu jak i więźniowi, który przez chwilę zastanowi się nad swoim życiem.
__________________
Skrzynka Jasuta
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim.
Stanisław Jerzy Lec
|