Podgląd pojedynczego posta
Stary 05.08.2003, 08:51   #135
kefir
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.05.2003
Posty: 24
kefir w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
CobraVerde napisa***322;(a)
no dobra tylko po co coś takiego robić: dvd->divx-dvd cała sztuka polega na tym, żeby zrobić dvd z "normalnego" divxa, dodając napisy i kodując audio do AC3. ciekaw jestem jak np. mając divxa o rozmiarach 640x272 taki program jak Easy CD& DVD Creator dobiera rozmiar obrazu bo jak powiększy go bezpośrednio do 720x576 to wyjdzie pełnoekaronowa kiszka... takie kombajny tego niestety nie potrafią poza tym kiepsko kodują mpeg2, nie można dodać napisów itd.
i dlatego jak narazie trzeba się męczyć bardziej skomplikowanymi metodami

Nie rozumiem co miałeś na myśli mówiąc "pełnoekranowa kiszka" przecież trzeba obraz powiększyć, chyba że ci chodziło o niezachowanie proporcji wysokość/szerokość ale z tym raczej nie ma problemu w żadnym znanym mi programie. Poza tym większość filmów powiększam do pełnego PAL-u ponieważ mogę sobie wtedy zrobić napisy które będą wyświetlane pod filmem na czarnym tle co czasami jest dość wielką zaletą. Jeżeli chodzi o filmy 16:9 wyświetlane na telewizorze 16:9 to nie mogę zrobić napisów pod filmem więc dorabiam następne napisy które "leżą" już na filmie co pozwala na ustawienie odpowiedniego powiększenia już na samym telewizorze (16:9). Tym sposobem przeważnie robię 2-3 wersje napisów które różnią się wysokością wyświetlania i wszystkie umieszczam na DVD które robię w rozdzielczości 720x576.

pozdrawiam wszystkich
kefir jest offline