Podgląd pojedynczego posta
Stary 11.08.2003, 19:54   #1
emer74
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika emer74
 
Data rejestracji: 19.07.2002
Lokalizacja: Lublin
Posty: 203
emer74 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Serwer, transfer, inwigilacja

Witam all

Chodzi mi w tym poscie o to co może admin,a czego nie.
Zbudowaliśmy sieć, sąsiad wykupił od tepsy DSL512 i dzieli to na 8 osób.Serwer jest postawiony na Linuksie (jaki Linuks i konfiguracja nic Wam nie powiem bo się po prostu na tym nie znam).
Problem polega na tym ze od paru dni transfer jest baznadziejnie niski, i to bez względu czy jestem sam na sieci czy 5 - 6 osób.
Nic u siebie nie zmieniałem , u mnie na bank wszystko jest ok.
U sąsiada to samo, jest sam na sieci i ma transfer mierzony na www.numion.com ok 15 - 30 kbps.U mnie jak jestem sam na sieci to potrafi spaść do 4 kbps.
Na początku ( ok 2 miechy temu) to będąc sam w sieci miałem 400 - 450 kbps(mierzone na "numionie"). Onet otwiera mi sie ze 2 min, o sciąganiu czegokolwiek mogę zapomnieć.
Admnin twierdzi ze poustawiał jakieś ograniczenia żeby kazdy miał podobny transfer.Gdzies kiedys czytałem i mówiłem mu że można to tak ustawić żeby transfer był rozdzielany dynamicznie tzn, siedze sam na sieci to mam all , wchodzi druga osoba to automatycznie dostaje połowe , później trzecia, czwarta itd. Jeszcze dzień, dwa i nie wytrzymam i pójde go o*******ić.
Może ktoś z Was zna strony gdzie jest opisane jak dobrze postawic serwer?
Znajomy mi powiedział ze zmieniając u siebie adres IP można zwiekszyc szybkosć transferu przez "zabranie go pozostałym użytkownikom" - coś mi tak mniej więcej tłumaczył ale nie wiem ile w tym prawdy.
I jeszcze mam pytanie czy admin może podsłuchiwać GG ( bo mam takie wrażenie)i czy może widzieć co ja w tej chwili piszę? Generalnie jak bardzo może mnie inwigilować?
I już na koniec prosiłbym o link do strony z poleceniami MSDOS (w szczegolności dotyczących sieci).

Pozdrawiam all.
emer74 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online