Potrzebujesz WinMtkFlash, który działa w trybie IDE Mode. Dzięki temu będziesz mógł wgrać bios bezpośrednio do wybranego kanału IDE:
http://digi.rpc1.org/mwf.htm
Będziesz też potrzebował litefirm2.exe, dzięki któremu skonwertujesz bios z pliku exe (domyślnego flashera) do postaci bin (akceptowanej przez WinMtkFlash)
http://dyzan.myftp.org/network/liteo.../litefirm2.exe
Cała operacja jest dosyć prosta - konwertujesz bios do formatu bin, wgrywasz za pomocą mtkflash, restart i gotowe. Bardzo NIE polecam używać standardowego flashera od Liteona (tego zintegrowanego z biosem). W moim przypadku, na 3 próby upgrade'u, wszystkie 3 skończyły się zawieszeniem systemu. Potem musiałem kombinować MtkFlashem. Programu LtnFlash nigdy nie próbowałem, więc nie wiem jak działa. Jeszcze nie miałem potrzeby.