Podgląd pojedynczego posta
Stary 19.08.2003, 15:00   #1
Sliwa95
Typical Lame Burner
 
Avatar użytkownika Sliwa95
 
Data rejestracji: 19.08.2003
Lokalizacja: Pabianice
Posty: 49
Sliwa95 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Question Sony CRX 1611 i błędy

Mam nagrywarkę Sony CRX 1611 OEM. Mam ją od stycznia zeszłego roku (czy jakoś tak). Dotąd sprawiała się bardzo dobrze (wszelkie błędy były spowodowane przeze mnie). Ale od jakiegoś czasu zaczęła się dziwnie zachowywać. Jakieś 4 miesiące temu przestała rozpoznawać najtańsze płyty, np. Datex. Później to samo działo się z Platinium. Przez jakiś czas używałem Samsungów, czytało je jak żadne, ale niedawno i je przestało wykrywać.

Cały problem da się zobrazować tak: wkładam do napędu płytkę, niezaleźnie czy czystą, czy już wypaloną. I czasem nagrywarka mi płytę wykrywa, ale częściej nie. Zauważyłem też, że tuż po uruchomieniu komputera prawdopodobieństwo odczytu płyty wzrasta. Czasem trzeba wyłączyć komputer na co najmniej 0,5 godziny, żeby widział jakąś nowszą płytkę. Nawet z nowymi płytami nagranymi na innej nagrywarce mam ten sam kłopot - nie zawsze je czyta. Natomiast z płytami nagrywanymi "dawno temu", oraz z płytami tłoczonymi nie ma tego problemu.
Sprawdzałem na dwóch komputerach, przy sytemach win98se i win2k professional. Do nagrywania używam Nero, w wersji 5.5.9.9

Zastanawiam się nad updatem firmware'u. Jednak, jak się dowiedziałem, moja nagrywarka to OEMowska wersja Liteon LTR-16101B. Sciagnalem do niej firmware, ale nie wiem, czy jest sens robic update. Poza tym slyszalem, ze LiteOnowy updater moze stwierdzic, ze nie widzi nagrywarki LiteOn. W jaki wiec sposob wtedy sprobowac zrobic update, czym (poprosze krok po kroku).

Uzylem programu Drive Check CD-RW 1.10, na starej plycie RW. Test przeszedl pomyslnie:

Unit #: 0
Drive Letter: G:\
Vendor: SONY
Model #: CD-RW CRX1611
Firmware: TYS7
Supported Firmware: TYS3
Can write CD-R
Current: 0x Max: 0x
Can write CD-RW
Current: 0x Max: 0x
Can read CD-R
Can read CD-RW
Supports test write

Z gory dzieki za odpowiedz
__________________
Appereance and Reality... RMB
Sliwa95 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online