Podgląd pojedynczego posta
Stary 19.08.2003, 22:08   #6
Sliwa95
Typical Lame Burner
 
Avatar użytkownika Sliwa95
 
Data rejestracji: 19.08.2003
Lokalizacja: Pabianice
Posty: 49
Sliwa95 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zrobilem, co nastepuje i odtad nie jestem juz posiadaczem sonki tylko normalnego lite-ona. Opisze cala procedure, jakby jakis inny uzytkownik mial problemy z tym modelem sony:

Pod adresem http://www.alexander-noe.de/Firmware...01B/index.html znajduja sie dosowe updatery firmware'u lite-ona w wersjach TS0T i TS0V. Nalezy je sciagnac (obowiazkowo jedna z nich, ja sciagnalem obie). Oprocz tego nalezy sie zaopatrzyc w najnowsza wersje firmware'u (nawet na stronie cdrinfo - patrz Liteon LTR-16101B, wersja TS0W). Nastepnie nalezy uruchomic kompa w czystym Dosie. Ja najpierw przestawilem nagrywarke na master. System startowalem z dyskietki startowej. Nalezy odpalic teraz plik o nazwie Csts0t.exe lub Csts0v.exe, w zaleznosci od tego ktora wersje dosowego updatera sciagnelismy. Program powinien wykryc naped jako sony, nastepnie zapytac sie o potwierdzenie, oczywiscie dajemy yes. Nie zdziwcie sie jak zobaczycie mrugajaca czerwona diode (kolejny z plusow update'u na lite-ona, opisze ponizej). Po paru chwilach juz mamy nowy bios i nowa stara nagrywarke Ja dla pewnosci zrobilem update 2 razy, najpierw plikiem Csts0t.exe, a nastepnie Csts0v.exe Nastepnie uruchamiamy winde, a tu poprawiamy bios sciagnietym z cdrinfo plikiem Ts0w.exe
Odtad powinnismy byc posiadaczami sprawnej nagrywarki OEM Liteon LTR-16101B.

Dlaczego nie od razu robic update w windzie? oryginalny updater firmy lite-on wykryje, ze nie mamy nagrywarki tej firmy i odmowi wspolpracy. Natomiast te dosowe wersje nie maja takich oporow.

Czerwona dioda. Zapewne we wszystkich wersjach Sony CRX 1611 OEM tak przy nagrywaniu, jak i odczycie swieci sie ta sama zielona dioda. Ale najwyrazniej firma sony poszla na latwizne. Pozostawili oryginalne diody, tak jak w lite-onie dwukolorowe. I dlatego, gdy juz mamy zamiast sony lite-on, bedziemy sie cieszyc nowym swiatelkiem na naszym komputerze

Optyki nie czyscilem, zebralem we wnetrzu sladowe ilosci kurzu i delikatnie bebechy przedmuchalem.
Dziekuje SEBAwl-lowi i Maciejowi za pomoc.
__________________
Appereance and Reality... RMB
Sliwa95 jest offline