Podgląd pojedynczego posta
Stary 21.09.2003, 18:49   #2
Nulek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 04.09.2003
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 127
Nulek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jestem, jestem
Z przeróbką sprawa wygląda tak:
Na forum dyskusyjnym CDFreaks można przeczytać, że ludzie, którzy mieli dostęp do wersji testowej (przedprodukcyjnej) 411S wgrali jego firmware do 401S i działało! Osoby te twierdzą, iż oba modele są identyczne mechanicznie, różnią się wyłącznie softem. Wówczas ten firmware był jeszcze mocno niedopracowany, były jakieś problemy z odczytem płyt "minusowych". Zaznaczam, że problemy dotyczyły wczesnej wersji firmware'u do 411S, a nie przeróbki. Rzecz jasna ta wersja nie została udostępniona w sieci. Trzeba cierpliwie czekać, aż 411S będzie dostępny w sklepach. Wówczas jakaś życzliwa duszyczka z pewnością zrobi backup jego firmware'u i udostępni go publicznie. Póki co, 411S został oficjalnie zapowiedziany, ale kupić go jeszcze nie można... Tak zwane dobrze poinformowane źródła twierdzą, że znajdzie się on w sklepach na początku października (ale u nas zapewne później).
Właściwie jest jeszcze jeden sposób pozyskania softu do 411S - można ściągnąć oficjalny plik EXE z firmware'm ze strony Lite-Ona i przekonwertować do pliku BIN, a następnie wgrać go do 401S programem LtnFlash. Tyle, że pliku EXE na stronie Lite-Ona jeszcze nie ma, a dostępne narzędzia do konwersji EXE->BIN działają na razie tylko z firmware'ami dla nagrywarek CD-RW Lite-Ona (sam sprawdzałem). Reasumując, cała impreza najprawdopodobniej jest możliwa, ale trzeba czekać aż ktoś udostępni firmware w postaci pliku BIN. Ja sam nie mogę się już doczekać!

Nulek
Nulek jest offline