Podgląd pojedynczego posta
Stary 24.09.2003, 02:15   #15
bas
MAJSTER zlotowy
 
Avatar użytkownika bas
 
Data rejestracji: 16.05.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,097
bas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
OPROGRAMOWANIE jest licencjonowane razem ze SPRZĘTEM jako pojedynczy zintegrowany produkt.

Powyższe jest dla mnie pratyką monopolistyczną. Należy sobie także zadać pytanie: Z którą konkretnie częścią? Gdyż powszechną praktyką jest rozksięgowywanie faktur(np na fakturze są buty i papier do drukarki a odlicza się tylko papier do drukarki a reszty nie bierze się pod uwagę), więc można przyjąć, że zakupiłem licencje oem na pakiet wraz z obudową na której jest naklejka.


OPROGRAMOWANIE może być używane tylko razem ze SPRZĘTEM, zgodnie z niniejszą Umową Licencyjną.

Nigdzie nie jest powiedziane, że sprzęt to cały komputer, zwłaszcza, że na fakturze figuruje jako podzespoły.
A możemy sobie wyobrazić, że nasz sklep komputerowy jest Przedsiębiorstwem Wielobranżowym i poza komputerami sprzedaje także wibratory, więc powstaje pytanie skoro mamy także nasz hipotetyczny wibrator(jest na tej samej fakturze na której podzespoły naszego komputera)to czy aby licencja była ważna musimy także wykazać się posiadaniem naszego wibratora?


ps. Mam nadzieje, że nikt nie poczuje się urażony tym strasznym słowem "wibrator".
__________________
Mój mail
bas jest offline   Odpowiedz cytując ten post