Dyskusja: Ile bierzecie?
Podgląd pojedynczego posta
Stary 28.09.2003, 10:10   #8
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
przemo_one napisa***322;(a)
troche przesadzacie?
naprawialiscie kiedys co dwa dni pc o parametrach cel 40 i 32mb ram"kumplowi" ,ktory "oszukuje cie na kase"?


Nie - takiemu "kumplowi" mówi się, że nie ma się czasu - czy wprost mówi mu się, dlaczego mu się tego nie zrobi.

Cytat:

i nie mowcie mi ze nie bierzecie kasy za "uslugi" bo poprostu w to nie wierze


Musisz uwierzyć na słowo. Przynajmniej niektórzy robią to za kawkę i kawałek ciasta, czy pizzę i piwko - ale to zależy komu. Ja robię to tylko znajomym, i to na ogół dobrym znajomym, więc takie grzebanie w kompie jest na ogół okazją do miłego spotkania towarzyskiego i pogadania.


Cytat:

(...)
ja juz za friko robie kompy dla "znajomych" od kilku lat i to mi sie znudzilo
(...)


Ja złożyłem parę kompów, ale tylko najbliższym przyjaciołom, więc oczywiście o żadnej kasie za usługę nie mogło być mowy - oni też robią mi różne przysługi. Ale faktycznie znudziło mi się już trochę bycie takim "pogotowiem" na każde zawołanie, zwłaszcza że nie mam już siły i czasu nawet na grzebanie we własnym kompie!

Cytat:

(...)
nie mam pracy
(...)


To oczywiście zmienia postać rzeczy. Ja mam inne źródło utrzymania, i - na razie przynajmniej - nie muszą nim być komputery.
Skoro tak - to zorientuj się w jakiejś firmie komputerowej, jaki mają cennik za usługi - na ogół mają jakieś cenniki - za instalację systemu tyle, za instalację sprzętu - tyle, za złożenie kompa - tyle, za inne czynności serwisowe - stawka godzinowa. Albo sam załóż jednoosobową firmę i ustal cennik.

Cytat:

(...)
to jest forum o wypalaniu plyt - ten kto nigdy nikomu nie wypalil plytki i nie wzial za to pieniedzy reka do gory!
(...)


Już podniosłem!

Cytat:

a moze mam dymac na drugi koniec miasta za frajer?
jak juz mowilem za freeko to jest tylko pozegnanie
a mnie to ktos cos za darmo daje?


Wiesz, niektórzy jeszcze czasem coś robią za darmo, albo przynajmniej zapłata nie następuje wprost.
__________________
pozdrowienia
puch
puch jest offline   Odpowiedz cytując ten post