Dyskusja: Ile bierzecie?
Podgląd pojedynczego posta
Stary 29.09.2003, 12:21   #24
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Nol napisa***322;(a)
Jeśli w jakikolwiek sposób zaczniesz pobierać za swoje usługi pieniądze, a zwłaszcza w tak jawny sposób jak rozgłaszając się w gazecie, to według prawa muszisz mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą i opłacać składki ubezpieczeniowe (600 zł miesięcznie). Jeśli już gdzieś pracujesz i Twój pracodawca odprowadza Ci ZUS (te 600 zł), to Ty ze swojej działalności odprowadzasz mniejszą składkę ubezpieczeniową (jakieś 130 zł?). Tak przynajmniej kiedyś mi to tłumaczono, jak miałem zakładać ze znajomymi firmę...

A jakie są konsekwencje nie rejestrowania takiej działalności? No cóż, jeśli znajdzie się delikwent, który nie będzie zadowolony z Twoich usług lub który zażąda faktury czy rachunku (w takim wypadku raczej rachunek, bo odprowadzanie VATu jest obowiązkowe po przekroczeniu dochodów w wys. 20 000 tys. złotych rocznie), to może Cię zakapować do Urzędu Skarbowego, który rozpocznie procedurę w sprawie przestępstwa skarbowego...

Taka jest moja wiedza na ten temat.
dzięki Nol o to chodziło!

tak to widze --> czyli słabo. Widze, że samemu nie ma co się w takie coś pakować, to robota dla firm.
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post