Podgląd pojedynczego posta
Stary 26.10.2003, 14:41   #190
dk75
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika dk75
 
Data rejestracji: 10.05.2003
Posty: 346
dk75 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
mikeschl napisa***322;(a)
Wspaniałomyślnie wymyśliłem, że przerobie fps z 29.970 na 25 i z filmem wszystko wporządku (nie widać różnicy). Dźwięk przerobiłem tak samo w AC3Machine no i po złączeniu wszystko pasuje jest idealnie od początku do końca. Ale ... dźwięk jest obniżony o parę tonów i oczywiście zwolniony tak że nie da się słuchać. Obraz oczywiście też jest wolniejszy.
No właśnie, tego nie potrafię zrozumieć - czemu przerabiacie NTSC na PAL?
Przecież to zmienia prędkość wyświetlania (co jest jeszcze do zniesienia) oraz wysokość i prędkość dźwięku (co potrafi nieźle wkurzyć).
Ktoś wczesniej napisał że zostawił w NTSC 23,976 i rwało - no i pewnie że rwało, przecież DVD NTSC to 29,970.
Ja do kodowania używam TMPGEnc, ustawiony mam template na "29,970" a po wgraniu pod wizardem w 23,976 , zmienia na "23,976(internaly 29,970)" (ręcznie, bez wizarda tego ustawić nie można - próbowałem) a w "Encode mode" mam "non-interlaced" co zmienia się na "3:2 pulldown when playback" i filmy się nic a nic nie tną i nie trzeba zmieniać im frameratu ani nic z dźwiekiem robić.
Tylko nie ustawiać w "Advanced" "3:2 pulldown" bo wtedy TMPGEnc sam doda tych parę klatek według jakiegoś tam algorytmu i wtedy będzie rwało - z takimi ustawieniami jak podałem film jest kodowany w 23,970 z dodanymi znacznikami "odtwarzać w 29,970 3:2 pulldown" z czym sobie odtwarzacze bardzo dobrze radzą.

Jedyne co mi nie wyszło to ac3, bo żaden z moich programów do authoringu nie potrafił sobie poradzić z dźwiękiem stowrzonym ani pod BeSweet (cisza się odgrywa), ani pod ffmpeg (pauzuje film) ani pod SoftEncode (nie rozpoznaje strumienia ac3 i nie dodaje do VOBa).
__________________
I'm going down...

Hardware:
nagrywarka DVD - ASUS DRW-1608P3S@Pioneer DVR-111L 8.29
Software:
AviSynth, VobSub, SSA, CCE, DVD-Lab Pro, PGC Edit, ImgToolClassic, DVDDecrypter, Nero 6
dk75 jest offline