Podgląd pojedynczego posta
Stary 26.10.2003, 14:33   #192
dk75
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika dk75
 
Data rejestracji: 10.05.2003
Posty: 346
dk75 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
CobraVerde napisa***322;(a)
hehehe - już to widze jak rozpoznajesz różnicę w dźwięku pomiędzy 23.976 a 25 FPS w takim razie powinny cię też wkurzać wszystkie filmy w systemie PAL (TV i DVD), bo originalnie filmy kinowe są zapisywane z prędkością 24 FPS...
Jakby ci tu powiedzieć... nie mam filmów na DVD w PAL ;PPPp
Chociaż nie, jeden mam... Region4 (Australia) - "Galaxy Quest" ale nie mam do porównania wersji NTSC żeby się powkurzać jak kolega z koncertami ;PPPp

Cytat:

oczywiście "proste" przerobienie 29,9 na 25 FPS jest bezsensu (trzeba zostawić tak jak jest) ale praktycznie wszystkie divxy mają FPS 23,9 i wtedy zamiana na PAL przebiega szybko, bezboleśnie i nie trzeba kombinować z Pulldown...
Tylko że ja nic nie kombinuję. Mam template w TMPGEnc na 29,970 (standard NTSC DVD) i tylko podaję plik avi oraz ew. dopieszczam bitrate i koniec - reszta ustawia się sama tak jak trzeba i filmy nie rwą i nie muszę im zmieniać framerate'u.

Cytat:

a jakie to programy do authoringu ?
Biedne ;PPPp

IfoEdit - napisy bez menu
TMPGEnc DVD Author - menu bez napisów

Tylko że wkurzyła mnie trochę niska rozdzielczoś napisów i teraz je poprostu wkodowuję w obraz - w końcu i tak nie będę ich zmieniał więc żadna strata, a dzięki TMPGEnc DVD Author mam menu na dwa filmy na płycie i menu Chapterów.
__________________
I'm going down...

Hardware:
nagrywarka DVD - ASUS DRW-1608P3S@Pioneer DVR-111L 8.29
Software:
AviSynth, VobSub, SSA, CCE, DVD-Lab Pro, PGC Edit, ImgToolClassic, DVDDecrypter, Nero 6
dk75 jest offline