Podgląd pojedynczego posta
Stary 28.10.2003, 18:17   #213
dk75
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika dk75
 
Data rejestracji: 10.05.2003
Posty: 346
dk75 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
CobraVerde napisa***322;(a)
hehehe - już śpieszę z odpowiedzią:

1. może nie wiesz, ale na oryginalnych DVD ta wielkość to standard a czasami font jest jeszcze większy. wiem to od magika, który się tym zajmuje zawodowo. font 14-18 jest za mały - widać to na oko
2. chyba żartujesz - z jakiej odłegłości jesteś w stanie to dostrzec
3. to wada ?? widziałeś gdzieś żółte napisy na DVD ale nie ma przecież problemu, żeby w MSTB dodać trochę szarości, skoro ktoś woli mniej "lśniące" napisy...
ad1. Przepraszam... to my tu rozmawiamy o nagrywaniu na DVD+/- R/RW filmów z DVD czy z divx/xvid?
Na DVD się zgodzę. Napisy są tak zrobione że przekazują treść filmu jednak nie jest ich za dużo. W przypadku filmów na dvix/xvid są to najczęście domowe samoróbki w których nadmiar tekstu niejednokortnie zajmuje 1/3 ekranu przy foncie 16
To gdzie tu 22...

ad2. Na komputerze czy TV. Na komputerze zauważyłem nie ruszając się z miejsca że coś z nimi nie tak. Zgrałem na dysk i powiększyłem podgląd żeby się upewnić że rzeczywiście nie ma anti-aliasingu.
A na TV... pewnie za bardzo by się ta biel odcinała od czerni outuline

ad3. Nie pamietam, ale znasz ten kawał o muchach i g...?
Standard zółtych napisów ukształtował się erze VHS gdyż jak myślę:
- są wystarczająco ostre i kontrastowe aby były widoczne
- są jednocześnie mniej męczące niż czerwone czy białe
- widać na nich mniej zakłóceń niż na czerwonym

Teraz nadeszła era DVD i połączeń po RGB lub Component. Jakość obrazu dzięki temu znaaacznie skoczyła do góry ale mimo to na jednolitym czerwonym tle otoczonym jakimś jasnym tłem nadal są lekko widoczne skośne paski.
Kolor biały jest zbyt "oczo***ny" i męczy. Kolor czerwony za bardzo zbiera zakłocenia i jest za ciemny. Kolor zielony za bardzo uspokaja i się zlewa. Odcienie szarości za bardzo się zlewają.
ZÓŁTY IS DA KING, that is.
Niestety ku mojemu rozczarowaniu producenci stosują w większości wypadków "oczo***ny" biały.
__________________
I'm going down...

Hardware:
nagrywarka DVD - ASUS DRW-1608P3S@Pioneer DVR-111L 8.29
Software:
AviSynth, VobSub, SSA, CCE, DVD-Lab Pro, PGC Edit, ImgToolClassic, DVDDecrypter, Nero 6
dk75 jest offline