Podgląd pojedynczego posta
Stary 22.11.2003, 15:39   #12
exbach
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.11.2003
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 32
exbach w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Widzę że nie tylko ja mam problem z LiteOn 411s.
W zasadzie nie ma więszego problemu z płytami +R,+RW. Jeżeli jednak chodzi o płyty -R,-RW to wypada blado. Fakt że użuwałem raczej tanich płyt (eperanza,media store,platinium,Hawk,OPTODISC(-RW). I większość pozornie nagrywała się poprawnie (komunikat- operacja nagrywania zakończona sukcesem). Jednak przy próbie odczytu pojawiał się komunikat dysk uszkodzony, a odtwarzacz stacjonarny wypluwa płytę nie mogąc jej otworzyć . zasami startuje ale po chwili zamraża obraz i koniec. Czasami ten sam film nagrywa się OK. Dodatkowo płyty -R, nagrywa z prędkością x2 mimo że są x4. Nagrywam Clonem DVD Pl . odtwarzacz stacjonarny Pioneer DV535. Ktoś powiedział że problem może tkwić w programie Clon. I tu ma drugi problem.
Nero 5 czy 6 nie chcą uaktywnić tego napędu. Mimo że w funkcji Nero toolkit\nero CD speed oraz \nero drive speed są rozpoznawalne i diagnozowane. To w "Nero ekspresie" czy " Nero Burnig Rum" widoczny jest tylko Image Recorder" .
Na razie zbieram zepsute płyty i mam już zastaw pod filiżanki na 12 osób, Jak tak dalej pójdzie to wystarczy na średnie wesele
Myślałem że to wina egzemplarza i wczoraj wymieniłem. Niestety dalej jest to samo. Może ktoś ma jakąś radę ?
exbach jest offline