Podgląd pojedynczego posta
Stary 23.11.2003, 12:38   #1
tomob
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.01.2003
Lokalizacja: WARSZAWA
Posty: 5
tomob w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mój komputer do do obróbki video

Witam wszystkich. Mogę powiedzieć o swojej konfiguracji, by ułatwić zadanie osobom chcącym montować filmy. Moja konfiguracja jest dość kosztowna (jak na amatora), ale najistotniejsze jest to, że jest w miarę sprawna i nie mam problemów z różnorakim oprogramowaniem do obróbki filmów. Testowałem takie oprogramowanie jak Adobe Premiere 6.0, Premiere PRO, Ulead (kilka wersji do obróbki i autoringu w tym najnowsze). Nigdy nic mi się nie sypało(odpukać w niemalowane..). Moja konfiguracja to: płyta Asus A7M266-D, dwa procesory Athlon MP 2000, pamięć rejestrowa ECC Kingston 768 MB RAM, dodatkowy kontroler IDE Promise ATA 100, trzy dyski IBM z serii Vancouver 30G 60G i 120G, nagrywarka CD Plextor 48 24 48, nagrywarka DVD Pioneer A04 (niestety nie nagrywa płyt DVD pod NERO, używam RecordNowMax), karta IEEE 1394 firmy Asus, karta graficzna Radeon 8500. Kontroler Promise mam włożony w PCI 64 bit, który działa na 66 MHz, podobno wtedy kontroler ma przepustowość 200 Mb/s. Do tego mam oczywiście odpowiedni zasilacz ATX Huntkey LW-6400H - jest bardzo cichy (25 dB) z powodu zastosowania odmiennego sposobu chłodzenia niż standardowy i ma 400W. Na procesorach mam coolery Cooler Master HHC-L61 - ciche i dobrze chłodzą. Obudowę mam na kształt serwerowej, gdyż taka moim zdaniem najlepiej spełnia swoją rolę. Nie jest dużo większa od midi tower, ale ma dużo miejsca i dobre chłodzenie dysków, płyty i procesorów - Codegen Super Power 9001 - nie jest droga. W obudowie mam dwa wentylatory Thermaltake Smart Case Fan II - mają płynną regulację obrotów i są naprawdę ciche. Dlaczego tak dużo miejsca poświęciłem chłodzeniu, zasilaczowi i obudowie? Dlatego, że do takiego sprzętu potrzebny jest dobry zasilacz (stabilne napięcie), a chłodzenie całości musi być wydajne i co więcej ciche. Naprawdę jestem zadowolony z tego komputera. Składanie go było pewnym ryzykiem, gdyż nie wiedziałem, co z tego wyjdzie. Nie mam typowej karty DV do obróbki, ale dwa Athlony całkiem nieźle sobie radzą z przetwarzaniem. W Adobe Premiere Pro efekty mogę podglądać w czasie rzeczywistym.
__________________
Tomek
tomob jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online