Dyskusja: DVD Audio
Podgląd pojedynczego posta
Stary 30.11.2003, 01:24   #15
fido2001
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika fido2001
 
Data rejestracji: 24.04.2002
Lokalizacja: Krakow
Posty: 409
fido2001 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
privaten -- zgadzam sie z Toba w 100%. Jezeli chodzi o jakosc to DTS bije na glowe albo nawet dwie glowy DD. Wystarczy porownac dwie identyczne sciezki audio z jakiegokolwiek filmu DTS i DD aby to stwierdzic. Dla przykladu podam : Gladiator, 5 element, Dwie Wierze... Nawet na sprzecie sredniej klasy widac kolosalna roznice. Tez uwazam porownanie DTSu i DD do CD-Audio i MP3 za trafne. Po za tym mam w swoich prywatnych zbiorach okolo 50 plyt CD nagranych w DTSie i na przykladzie Pink Floydow czy chociazby Queen lub Stinga mozna stwierdzic ze DTS Rulezzzz co do Audiofilow i wielokanalowego dzwieku, to sciezka nagrana w DTSie tez moze miec dwa kanaly, a po za tym to te opinie ze audiofile stronia od wielokanalowych nagran, wziely sie z czasow kiedy sciezki wielokanalowe byly nagrywane w takich standardach, gdzie jakosc kulala na koszt kompresji. W sumie nie wiem jak to jest ze na zwyklej plycie CD-R mozna nagrac 80min. muzyki wielokanalowej DTS, i brzmi ona lepiej, cieplej i bardziej "analogowo" od zwyklego PCM - CD-Audio. Teoretycznie ta sama pojemnosc, na jednej plycie 4 lub 5 kanalow a na drugiej tylko dwa - teoretycznie jakosc powinna byc lepsza tam gdzie sa tylko dwa kanaly, ale tak nie jest. Jest to oczywiscie nie tylko moja subiektywna ocena, ale rowniez i opinia wielu osob. Takich szaraczkow jak ja, jak i ludzi z "branzy"

Pozdrawiam.
__________________
Pomóż mi - pomogę Tobie....
fido2001 jest offline   Odpowiedz cytując ten post