Podgląd pojedynczego posta
Stary 11.12.2003, 11:14   #159
JarasMSR
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika JarasMSR
 
Data rejestracji: 26.11.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 181
JarasMSR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
czytałem ten thread prawie 10 razy cały i wypowiedzi zwolenników DVD2DVD-R brzmią tak, jakby film wynikowy był nawet w lepszej jakości niż źródłowy =]. postanowiłem spróbować - wcześniej, co by nie być zawiedziony wynikiem sprawdziłem DVDShrinkiem jaki będzie stopień kompresji, jeśli ma to się na jedną dvd zmieścić i wyszło 67%. myślę sobie - jak tu do cholery wyobrazić sobie obraz skompresowany w 67%? no ale kij - lecimy, przecież DVD2DVD-R jest wpsaniały i wciskam GO. dzisiaj rano się budzę i patrzę, że wszystko już czeka na przetestowanie. no to ja imydż z tego robię i odpalam...eeeee.......eeee....przecież ja LotRa w DivXie na 2 płytach mam w lepszej jakości. po chwili doszło do mnie, że to na kompie odpalane, a telewizory z wbudowanym Motion Blurem =] mogą to ładniej pokazać. no i rzeczywiście - jest ładniej, ale ślady kompresji widać i to dosyć znacznie. oczywiście wpierwej zacząłem szukać błędu po swojej stronie i stąd moje pytanie:

zarówno DVD2DVD-R jak i Bitrate Viewer podają wartości min avg i max dla bitrate, jednak w moim przypadku były baaaaaardzo różne:
BV podawał mniej więcej 3500, 5500 i peak rozumiem oznacza max 8000, natomiast DVD2DVD-R 2000, 3500, 5000. obliczająć wg. metod fido ustawiłem 1500, 3500, 7500. którym wynikom wierzyć, bo może to spowodowało niską jakość materiału wynikowego?
__________________
JarasMSR jest offline   Odpowiedz cytując ten post