Podgląd pojedynczego posta
Stary 11.12.2003, 16:51   #5
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Andrzejek
Czy ktoś robił coś takiego.Zgrywam film z telewizji zaraz do pliku avi przy pomocy kodeka (nowego) divx 5.1.1 .Film nagrany z klatką 352x288 ,ma ostry obraz ale..I tu ciekawostka raz dźwięk jest O.K ,a raz minimalnie przesunięty.Dlaczego tak się dzieje??.Procek celeron 1 GHz.Czy coś by pomogło gdybym zrzucał film nie przez kartę ATI vivo a np.kupując kartę tv firmy KWORLD np.LTV 883 RF.Bardzo proszę o podpowiedź.
1. z tego co wiem divx/xvid kiepsko się nadaje do kompresji "w locie" - lepiej najpierw użyć kodeka Huffyuv albo MJPEG a dopiero potem dalej kompresować.
2. dlaczego nagrywasz z tak małą rozdzielczością - chcesz to potem oglądać na palmtopie?
3. masz cienki procek do jednoczesnego capturingu video/audio i kompresji "w locie". poza tym jak masz do tego wolny HDD to gubisz klatki i wtedy może nastąpić desync video z audio
4. moje doświadczenia: testowałem wiele kart TV i najlepsze efekty uzyskałem na modelu z chipem Phillips 7134 (Nicam) - mają go niektóre karty KWorld. mogłem zapisywać filmy TV w pełnym PAL-u (768x576) a obraz i dźwięk były dobrej jakości. polecam
5. do takich operacji polecam soft: iuVCR albo FreeVCR albo Virtualdub
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.

Ostatnio zmieniany przez CobraVerde : 11.12.2003 o godz. 16:59
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post