Podgląd pojedynczego posta
Stary 22.12.2003, 01:24   #2
ThanatoS
Silent Hunter ;)
 
Avatar użytkownika ThanatoS
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,924
ThanatoS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dos nie widzi Partycji NTFS, NTFS jest bezpieczniejszy ale nie jest szybszy. Najszybszy mi znany jest to FAT16, a to z powodu ze nie ma trybow bezpiecznego kopiowania danych, oraz ze posiada duze bloki danych. Jezeli wszystko jest na NTFS to nie mozna nic odczytac z poziomu dos'a. Dos (prawdziwy np. 6.00 lub 6.22) widzi tylko Dane z Fat16, dos z windowsow 95 i 98 widzi Fat32. Wszystkie inne sa widziane przez menadzer partycji jak np. Partition Magic lub z linuxa.

Instalujac systemy od wersji w2k pytaja sie jaki chcesz miec system plikow jako podstawowy. Nastepne partycje mozesz sobie dowolnie ksztaltowac po zainstalowaniu systemu.
Jest relacja FAT 16, 32 szybkosc, ale brak ochrony danych
NTFS - mala wydajnosc (szybkosc) ale wieksze bezpieczenstwo danych + mozliwosc kompresji plikow i szyfracji ich z poziomu jadra systemu.
__________________
Pozdrówka
--MODERATOR--
Opcja szukaj jest za darmo, ale nie na darmo
ThanatoS jest offline   Odpowiedz cytując ten post