Podgląd pojedynczego posta
Stary 02.01.2004, 21:07   #14
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez SEBAw
To jest bardzo interesujące, nawet sam nie wiem d końca co jest powodem. Ja zawsze stawiam na zmiane plyty, przeczyszczenie optyki i jak to nie pomoże to wymiana sprzętu.
Twój przypadek jest bardzo interesujący. Albo trafiłeś znowu na wadliwy sprzęt, albo coś w Twoim komputerze przeszkadza nagrywarce.
Jeśli możesz to sprawdź nagrywarkę w innym komputerze; dowiemy sie po której stronie leży problem.
Dzięki za zainteresowanie. Całkiem zapomniałem napisać o innych doświadczeniach z moim byłym Teacem. Mianowicie w Nero CD Speed jest opcja
w dodatkach - Test jakości CD. Przy odczycie z Teaca było w cholerę błędów C2. Poczytałem trochę o "syndromie rocznego Teaca" i zacząłem się zastanawiać co z tym zrobić. O opcji tej przeczytałem jak mój Teac wywalił mi mój pierwszy komunikat o nieweryfikacji. Sprawdziłem W540 na dwóch różnych kompach - jeden na chipsecie KT400 (MSI), drugi na nForce (Epox 8RDA+ rev. 2.1). W obydwu przypadkach diagnoza była taka sama:
* płyta nagrana w moim Teacu odtworzna w Teacu sypała błędami C2
* ilość błędów zmniejszała się jeżeli na taśmie do IDE podpięty był tylko Teac
* płyta nagrana w moim Teacu odtworzna w nagrywarkach Liteon 52x32x52 i jakiejś innej Liteon 48x?x? wypadała bezbłędnie (dlatego m.in. zmieniłem na Liteona)
* na obydwu kompach nie wystąpił błąd weryfikacji !!!
* w moim DVD Toshiba SD-1712 płyta na C2 chodzi bezbłędnie

cZYLI CHYBA COŚ W MOIM KOMPIE?
Powiem jednak że trzeba nagrać kilka płyt aby to stwierdzić. Mój Liteon też nagrał na początku kilka płytek dobrych i co którąś pali dobrze

Planuję jeszcze włożyć dodatkowy kontroler IDE/RAID, podpiąć dyski pod niego - 2xWD800JB, a napędy optyczne osobno na kanałach IDE MOBO. Ciekawe tylko kto mi pożyczy taki kontroler
VIZZARD jest offline