Podgląd pojedynczego posta
Stary 30.01.2004, 10:37   #1
dj_anion
Bywalec
 
Avatar użytkownika dj_anion
 
Data rejestracji: 03.12.2002
Lokalizacja: Łańcut
Posty: 63
dj_anion w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Post TDK A040212N kontra Pioneer A06

Witam wszystkich forumowiczów!

Chciałem się podzielić moimi obserwacjami i całkowicie niezależną opinią po tygodniowych bojach z nagrywarkami TDK A040212N i Pioneer A06 zainstalowanymi w jednym komputerze.
Mam nadzieję, że poniżej zamieszczone wnioski pomogą co niektórym w podjęciu decyzji o ewentualnym przyszłym zakupie (lub rezygnacji z zakupu) jednego z wymienionych modeli.

CO DOSTAJEMY W PUDEŁECZKACH?
TDK - oprogramowanie Pinnacle, jedna czysta płytka TDK DVD+R 4x
Pioneer - oprogramowanie Pinnacle, po jednej płytce: Maxell DVD+R 4x, DVD+RW 2.4x

MOJA PLATFORMA TESTOWA:
CPU - Pentium 4 2.4 GHz na Asusie P4S8X Deluxe (SiS 648).
RAM - Corsair 512 MB XMS-3200CL2 (400 MHz)
HDD - 2x 120GB WD Caviar JB Serial ATA (RAID 0)
DVD-rom - Toshiba SDM-1612
DVD+/-RW - TDK A040212N (bios 1.0A) & Pioneer A06 (bios 1007)
reszta konfiguracji sprzętowej nie ma istotnego znaczenia...
system: Windows XP Home Edition ENG SP1 + bieżące łatki M$
używane oprogramowanie: Nero 6.3.0.0
używane nośniki: TDK DVD+R 4x, TDK DVD-R 4x, TDK DVD+RW 2.4x, TDK DVD-RW 2x, TDK DVD-RW 1x Scratch-Proof

TERAZ GŁÓWNE SPOSTRZEŻENIA:
* napęd TDK wymagał upgrade'u bios-u z 1.08 do 1.0A, gdyż nie chciał na początku poprawnie współpracować z nośnikami DVD-R/RW
* napęd Pionner umożliwia nagrywanie krążków DVD-R/+R 4x z prędkościami 1x, 2x i 4x, podczas gdy minimalna prędkość nagrania tych płytek napędem TDK wynosiła 2x (Nero 6.3.0.0)
* napęd Pioneer umożliwia nagrywanie krążków DVD-RW i DVD+RW prędkościami 1x, podczas gdy konkurent ma jedynie opcje odpowiednio 2x i 2.4x (Nero 6.3.0.0)
* DVD rip płyty DVD-5 w napędzie Pioneer rozpoczyna się z prędkością 2.75x i kończy 10.4x, podczas gdy w TDK odpowiednio 2.5x-8.7x (Nero CD/DVD Speed)
* DVD rip płyty DVD-9: Pioneer min. 2.75x, max. 8.2x; TDK 2.4x-6.9x
* DVD rip płyty DVD-R: Pioneer min. 2.6x, max. 6.45x (specyfikacja max. 6x!), TDK 2.05x-5.2x (specyfikacja 12x - mocno przesadzona!)
* DVD rip płyty DVD+R: Pioneer 2.65x-6.6x (specyfikacja max. 6x!), TDK 2.4x-5.8x (specyfikacja producenta j.w. - 12x - również mocno przesadzona!)
* ekstrakcja audio (płytka tłoczona, ok. 78 min. materiału) - Pioneer: 2m 11s (!), TDK 3m 09s (chociaż wg specyfikacji producenta napęd ma osiągać końcową prędkość 40x - dla Pioneera tylko 32x) (Easy CD-DA Ex v. 6.cośtam)

POZOSTAŁE SPOSTRZEŻENIA:
* rip filmów wypalonych 3-4 mies. temu na DVD-R "niemarkowych" (Esperanza, Datex, Lead Data itp.) i nalepionej na wierzchu nalepce zakończył się CAŁKOWITYM niepowodzeniem w napędzie TDK (błędy CRC, zawieszanie się napędu w okolicach 60-90% materiału nagranego "do oporu" - ok. 4.5GB) - test wykonano na ok. 30 takich płytkach; DVD-rom Toshiby zczytał z problemami jedynie 2 z tych płytek
* napęd Pioneer A06 zczytał WSZYSTKIE z tych płyt prędkościami ripowania od 2.2x do 5.9x pod koniec BEZ NAJMNIEJSZYCH PROBLEMÓW - materiał w ten sposób zgrany na dysk w pełni nadawał się do ponownego wypalenia na płytki (brak pikselozy, szarpania klatek itp.)
* z ostatnich news-ów wynika, że Pioneer OFICJALNIE potwierdził, że po upgradzie firmware'u w napędzie A06 będzie możliwe nagrywanie płyt DUAL-LAYER (dwuwartwowych o poj. ok. 8.5GB), podobnej informacji jak dotąd nie przedstawił konkurent

KOŃCOWE WNIOSKI:
Moja opinia jest tutaj CAŁKOWICIE NIEZALEŻNA. Według powyższego porównania nic niestety nie przemawia za napędem marki TDK - pragnę od razu zaznaczyć, że nie byłem w jakikolwiek sposób sponsorowany przez firmę Pioneer!
Sam osobiście wolałbym pozostać przy napędzie TDK chociażby ze względów estetycznych (bo mam takie kaprysy) - front napędu jest w kolorze czarnym, zgodny z moją obudową i pozostałymi napędami. Jednak bardziej sobie cenię funkcjonalność i niezawodność.
Dlatego też wszystkim, którzy jeszcze zastanawiają się nad wyborem solidniej i niedrogiej nagrywarki DVD+/-RW z wykorzystaniem głównie do tworzenia kopii filmów DVD z czystym sumieniem mogę polecić napęd Pioneer-a.

Pozdrawiam wszystkich i czekam na ewentualne pytania i uwagi co do przedstawionego tutaj przeze mnie porównania...
__________________
Pioneer DVR-A06 & Toshiba SD-M1612
dj_anion jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online