Podgląd pojedynczego posta
Stary 31.01.2004, 21:04   #2
MacGyver
Team Member
 
Avatar użytkownika MacGyver
 
Data rejestracji: 14.05.2002
Lokalizacja: Cheyenne Mountain Complex
Posty: 5,319
MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Jeżeli chodzi i program EasyRecovery Pro firmy Ontrack (firma ta jest specjalistą w dziedzinie Data Recovery) to jest to kombajn do odzysku danych. Zawiera takie opcje jak:
  • testowanie w poszukiwaniu błędów
  • monitorowanie dysku
  • informacje o zajętej przestrzeni dysku
  • analizowanie struktury systemu plików
  • odzyskiwanie danych z sformatowanej partycji (dysku)
  • odzyskiwanie skasowanych plików + zaawansowane opcje
  • naprawianie plików (Word, Excel, Power Point, Access, Zip)
  • naprawianie emaili

Więc do dzieła:

Krok 1
Wybór fizycznego dysku i partycji. W Advanced Options możemy wskazać zakres sektorów, które będą skanowane.




Krok 2
Program przystępuje do skanowania dysku




Krok 3
Po skanowaniu wyswietlna jest lista podobnie jak w przypadku GetDataBack. Zaznaczamy pliki/katalogi, które chcemy przywrócić i klikamy Next...




Krok 4
Wskazujemy programowi miejsce docelowe plików.
Nie zachowuj plików na partycję z której je utraciłeś. Zachowaj je na innej (lub na innym dysku)
Możemy nawet pliki wysłać na FTP (podajemy wtedy adres, port, hasło, login)



Po kliknięciu na Next program kopiuje pliki do wyznaczonego katalogu i wyświetla podsumowanie.


Mam nadzieję, że ten poradnik trochę przybliżył wam idee odzyskiwani danych za pomocą tych dwóch programów ***8211; jest ich więcej ale obsługa prawie niczym nie rożni się od tych przedstawionych wyżej.
Kiedy ja utraciłem partycje to użyłem na początku produktu Ontrack ale więcej danych odzyskałem używając GetDataBack.


.:::update:::.

Wyżej opisywane były komercyjne programy, więc pora no coś freeware.
PC Inspector File Recovery to darmowy program firmy Convar. Odzyskuje skasowane pliki, partycje, dane gdy uszkodzony jest FAT. Program częściowo obsługuje NTFS.


Klikamy na Object -> Drive
Program poszukuje zainstalowanych napędów i wyświetla listę.

Screen #pc1

Wybieramy interesujący nasz napęd/partycje z zakładki Logical drive i klikamy OK.
Jeżeli utracona została partcja to zaznaczamy dysk i klikamy na Find Logical Drives, po przeskanowaniu klikamy na interesującą partycje i na OK.

Screen #pc2

Pliki usunięte (wiekszość to pliki usnięte poprzez Shift+Del - te pliki jest najłatwiej odzyskać) oraz pliki które ***8222;były***8221;w znajdują się w katalogu Deleted
Utracone pliki/katalogi znajdują się w katalogu Lost

Aby wyszukać utracone pliki klikamy na Tools -> Find Lost Data. Tu ustalamy obszar który będzie skanowany:

Screen #pc3

Potem OK. Program skanuje dany obszar w poszukiwaniu plików.

Screen #pc4

Jak wcześniej wspomniałem utracone pliki są w katalogu Lost. Klikamy na plik/katalog i wybieramy Save to i wskazujemy miejsce docelowe pliku. Jeżeli dane zostały skasowane poprzez formatowanie w trybie Quick format to dodatkowo z rozwijanej listy obok zaznaczamy no FAT (consecutive) w innym wypadku zaznaczamy FAT 2.
Pamiętaj, żeby plik zapisać na innej partycji/dysku niż ten z którego dane są odzyskiwane.

Screen #pc5
__________________
We all know how these things work, so when you hear the beep, go for it...

Ostatnio zmieniany przez MacGyver : 11.03.2004 o godz. 12:40
MacGyver jest offline   Odpowiedz cytując ten post