Podgląd pojedynczego posta
Stary 11.02.2004, 10:08   #2
Yogiii
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 10.02.2004
Posty: 117
Yogiii zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
hej mam podobny dylemat czy juz sie pakowac w nagrywarke dvd po krotkim namysle postanowilem jednak kupic - narazie rozwazam ktory model
tez myslalem o liteon'nie ale jak poczytalem ze sa awaryjne i sa klopoty z nimi w przeciwienstwie do nagrywarek cdrw tej firmy to postanowiem darowac sobie ta firme chociaz kusi cena
po przeczytaniu niektorych postow na forum sklaniam sie najbardziej ku modelowi nec ktory kosztuje w podobnych cenach co liteon a jak czytam jest o wiele bardziej niezawodny rowniez pionieerki bardoz chala i o dziwo LG wiec miedzy tymi trzeba producentami sie waham
jesli chodzi o cene nosnikow hmm dobry nosnik cdr ( tdk verbatim sony bo na takich nagrywam w 98% dobre sa tez acery i samsungi oraz emtc ktorych tez pare posiadam ) to ich cena oscyluje w okolicy 1.2 natomiast cena dobrego nosnika dvd+r ( tdk verbatim a podobno plus sie szybciej rozwija i slyszalem ze powoli maja zanikac minusy ) to cena oscyluje w okolicy 9-10zl za speed 4x bo szybszych jeszcze nie widzialem tak wiec roznica miedzy 7xcdr a 1xdvd to wynosi okolo od okol 60gr do 1.5 zl wiec roznica w kosztach nie jest duza natomiast roznica w ilosci plyt i problemie gdzie je pomiesci jest znaczaca
ja osobiscie chce zakupic dvd rw tylko po to zeby zaoszczedzi miejsce ma polkach ma duza kolekcje div-x'ow i troche to miejsca zajmuje ( nie zamierza wszystkiego teraz przepalac na dvd ale to co bedzie mi teraz wpadac w rece bede chcial juz na dvd wypalac a nie wykluczone ze i jakies filmy na dvd sie tez powypala co by mozna je ogladac w stacjonarnym dvd pozniej )
wiec osobiscie uwazam ze nagrywarka dvd to jest dobra rzecz i mysle ze to dobry moment zeby sobie ja kupic ( w zeszlym roku to nie byl to dobry czas ale w tym jak najbardziej )
jedyny problem to jaki model i czy z rodziny 4x czy 8x speed cenowo to roznca okolo 130 -180 zl wiec decyzja nalezy do ciebie ( czytalem ze filmy i tak najlepiej z 1lub 2x speed nagrywac )
powodzenia
Yogiii jest offline