Dyskusja: Nowa wersja forum
Podgląd pojedynczego posta
Stary 22.02.2004, 14:48   #70
Macio.Men
The Division Bell
 
Avatar użytkownika Macio.Men
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Lokalizacja: Zamość
Posty: 873
Macio.Men zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Misiek4
macio.men: zbyt wiele nie wniosles do tej dyskusji... mozna prosic o wiecej szczegolow ?
Oczywiście, że można .

Cóż, na pierwszy rzut oka nie podoba mi się układ forum - ostatni post - dyskusje - posty. Wcześniej było trochę inaczej, tzn. forum - dyskusje - posty (lub najpierw posty, a później dyskusje) - ostatni post. Teraz jest to poukładane od najwiękrzej ramki do najmniejszej, i te ostatnie, dyskusje i posty wyglądają jakby były doczepione na siłę, dla mnie tak nie estetycznie to wygląda. Tak samo ma się sprawa jak się wejdzie na np. Off Topic.

Myślę, że również jest niepotrzebny link "Szukaj w tym dziale forum" po wejściu do jakiegoś działu. Wystarczy opcja szukaj na górze. A właśnie, ten panel na górze, ramka z "Witaj xxx, ostatnia twoja wizyta..." powinna był pierwsza, a ta z "Forum CDRinfo.pl > Forum > Propozycje, sugestie, błędy forum > Nowa wersja forum" druga. Poza tym, te ikony katalogów są niepotrzebne, przecież "odpowiedź do dyskusji" jest napisane drugi raz kilka linijek niżej poza tym panelem, pisanie dwa razy jest chyba niepotrzebne. Na stronie odpowiadania pole "temat" powinno być wbudowane w to "wiadomość", też wygląda źle. Tak samo "Jesteś zalogowany(a) jako XXX" w stronie odpowiedzi jest niepotrzebne, przecież już na górze jest napisane "Witaj, XXX".

Kolejną sprawą są przycisko, np. Publikuj. Tekst "publikuj" ściśle przylega do ramki, powinna być chociaż jedna spacja. No i tekst powinien być czarny w tym miejscu.

Miejsce gdzie się przelącza strony tematu i forum wygląda strasznie.

Następna sprawa - ikony. Takie niebieskie, zimne. Źle się komponują z kolorowymi emotami wstawianymi do odpowiedzi. Albo wszystko niebieskie, albo wszystko kolorowe.

To chyba najbardziej rzucające się w oczy rzeczy.

Aha, za dużo ramek. Wszystko jest w ramce, która jest w ramce, która z kolei jest w nastepnej ramce, która jest obok innej ramki . Za dużo kombinowania.

Pewnie coś jeszcze dopiszę.

P.S. Nie czytałem tego tematu, pewnie więkrzość rzeczy została już wyłapana i powiedziana. A, korzystam ze stylu "cdrinfo.pl", czyli czegoś co stara się przypominać stare forum.
__________________



Kazimieła mówi: Ten temat śmiełdzi!

Ostatnio zmieniany przez macio.men : 22.02.2004 o godz. 14:49 Powód: Bo chciałem coś dopisać, czyli po to po co jest "edit post"...
Macio.Men jest offline   Odpowiedz cytując ten post