Podgląd pojedynczego posta
Stary 11.03.2004, 13:52   #568
dk75
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika dk75
 
Data rejestracji: 10.05.2003
Posty: 346
dk75 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ideJ... może sprawdzisz zanim zaczniesz radzić?

Cytat:
Napisany przez ideJ
@dk75:
Skąd wytrzasnąłeś taką metodę Coś jak 'patent' na łączenie mpeg-ów? (zresztą równie chybiony)
Z jakiegoś formu. Nie pamiętam czy zagraniczne, czy polskie czy z CDRInfo ;PPPp

Miałem film 3:16:00 w trzech kawałkach z dźwiękiem 44100 i z jakimiś "pypciami" na początku i końcu każdej ścieżki.
Zatrudniłem CoolEditPro1.2a do pracy i mozolnie wgrałem trzy ok. 1GB pliki do niego tworząc jeden. W opcjach wybrałem przekształcenie na 32bit/48kHz i poszedłem spać. Rano z pliku 3:16:00 z dźwiekiem z filmu otrzymałem 0:06:00 ciszy.
Ściągnąłem więc CoolEditPro2.0 i to samo zrobiłem. Na koniec otrzymałem plik 3:09:00 - z uciętymi ok. 6 minutami na końcu.
Dałem spokój z dużym plikiem i obrobiłem każdy z trzech plików osobno wyciszając "pypcie" na końcówkach i odszumiając wbudowanym filtrem. Po skończonych przekształceniach mając trzy pliki 16bit/48kHz połączyłem je pod CEP2.0 w jeden plik. Jakie było moje zdziwienie gdy Sonic Foundry Soft Encode 1.0b19 DD5.1 nie reagował wogóle na podawany mu ponad trzygodzinny plik WAV - tak jakbym nie podał żadnego pliku do załadowania. Przeprosiłem się z trzema mniejszymi kawałkami i zakodowałm je oddzielnie.
Nastepnie w okienku DOS wpisałem:
"F:\film\>copy /B plik01.ac3-fixed01.ac3 + plik02.ac3-fixed01.ac3 + plik03.ac3-fixed01.ac3 plik.ac3"
Wygenerowany plik "plik.ac3" potraktowałem BeSliced z opcją fix i otrzymałem plik "plik.ac3-fixed01.ac3" który użyłem do złożenia płyty z filmem, kórą wypaliłem i obejrzałem na swoim Pioneer DV-525.

Czy pomysł z "copy" w takim razie jest chybiony drogi "ideJ"?

Cytat:
Napisany przez ideJ
@darekq:
Kliknij na ścieżce audio do której chcesz dorzucić kolejne ac3 i z menu pod prawym klawiszkiem myszy wybierz Create Sync Audio Track (powinno zadziałać choć pewności nie mam)
Skoro nie masz pewności to nie wydawaj osądów. Jak ja wybrałem tą opcję to nie pokazał się żaden requester dodawania pliku tylko ostrzerzenie "czy chcę na pewno kontynuować" i dałem "Cancel" więc nie wiem czy to to. Z nazwy wydaje mi się że do zsynchronizowania ścieżki audio ze ścieżką video przed authoringiem jeszcze, przez co mogą się zmienić parametry obu ścieżek - ale tak na prawdę nie wiem i głowy za moje rewelacje wyssane z palca nie dam.
__________________
I'm going down...

Hardware:
nagrywarka DVD - ASUS DRW-1608P3S@Pioneer DVR-111L 8.29
Software:
AviSynth, VobSub, SSA, CCE, DVD-Lab Pro, PGC Edit, ImgToolClassic, DVDDecrypter, Nero 6

Ostatnio zmieniany przez dk75 : 11.03.2004 o godz. 13:59
dk75 jest offline